Zavrieť

Porady

Dobropis ktoré kolonky v PD?

Ahojte,

potrebujem poradit, pre Vas mozno v uplne banalnej veci, ale pre mna to je ozaj velmi dolezite, pretoze sa akosi neviem pohnut. Jednoduche uctovnictvo je pre mna cosi nove a bojim sa aby som neurobila chybu teda:

Ak dostanem dobropis od dodavatela zapisem ho do KF a az ked mi nabehne platba na ucet zauctujem tento prijem do kolonky: 1. Prijem na bankovom ucte a dalej kam?

A co opacny pripad: ja vystavim dobropis k vratenemu tovaru, a ked ho odberatelovi uhradim z pokladne, tak urobim vydaj z pokladne a kodalej zapisem do kolonky nakup tovaru? alebo kam?????

Prosim Vas poradte mam v tom totalny chaos a potrebujem este toto opravit v starom roku aby som mohla podat danove priznanie. Dakujem Vam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Dobropis napr. prijatý si účtujem mínusovou hodnotou do knihy záväzkov. Keď mi príde úhrada na účet, tak ho zaúčtujem napr. ak je to za vrátený materiál, do kolonky výdavok za materiál - mínusovou hodnotou (čo bude v podstate + na BÚ).

    Ak mám vydaný dobropis postupujem naopak....

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Prosím čo robiť, ak mám prijatý dobropis - zaúčtovaný v knihe záväzkov s mínusovou hodnotou, následne aj na účet prišla úhrada...
    Ale žiadny tovar sa nekupoval ani nevrátil.. Proste jednoducho prišli peniaze na účet a teraz čo s nimi??? Ako to zaúčtovať správne..???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    svedia Pozri príspevok
    Prosím čo robiť, ak mám prijatý dobropis - zaúčtovaný v knihe záväzkov s mínusovou hodnotou, následne aj na účet prišla úhrada...
    Ale žiadny tovar sa nekupoval ani nevrátil.. Proste jednoducho prišli peniaze na účet a teraz čo s nimi??? Ako to zaúčtovať správne..???
    AK prišli peniaze, ktoré vám nepatria, treba ich vrátiť a vrátiť späť aj dobropis, ktorý vám nepatrí.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    To je jasné, že sa to vráti,
    len neviem ako ten príjem mám dať??? -- PNZD?
    a potom výdaj VNZD? keď je faktúra teda dobropis s DPH.. Mám si to rozčleniť na DPH v PD ,,, ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    svedia Pozri príspevok
    To je jasné, že sa to vráti,
    len neviem ako ten príjem mám dať??? -- PNZD?
    a potom výdaj VNZD? keď je faktúra teda dobropis s DPH.. Mám si to rozčleniť na DPH v PD ,,, ďakujem
    Celú výšku daj tak, ako píšeš, dph nerozčleňuj, pretože sa vás ani netýka.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    To som nevedela s tou DPH ako to urobiť aby to bolo správne, a keď ten dobropis mám vrátiť mám si nechať originál alebo stačí prefotený dobropis?? aby som mala čím podložiť, že prečo som prehadzovala peniašky hore dole,,VEĽKÉ ĎAKUJEM

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    svedia Pozri príspevok
    To som nevedela s tou DPH ako to urobiť aby to bolo správne, a keď ten dobropis mám vrátiť mám si nechať originál alebo stačí prefotený dobropis?? aby som mala čím podložiť, že prečo som prehadzovala peniašky hore dole,,VEĽKÉ ĎAKUJEM
    Kedže je neopodstatnený, vráť originál.

    Dobropis ktoré kolonky v PD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.