Zavrieť

Porady

Daň z darovania

Chcela by som sa opýtať prosim, moji rodičia by mi chceli darovať byt -novostavbu (skolavdovaná minulý rok 2007), ale nemajú v ňom ani prechodné ani trvalé bydlisko. Byt ale kúpili v roku 2003.Platí sa daň? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    daniko Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať prosim, moji rodičia by mi chceli darovať byt -novostavbu (skolavdovaná minulý rok 2007), ale nemajú v ňom ani prechodné ani trvalé bydlisko. Byt ale kúpili v roku 2003.Platí sa daň? Ďakujem
    Daň z darovanie je už pár rokov zrušená.

    daniko je offline (nepripojený) daniko

    daniko
    To ja viem, ale zase jeden dotyčný mi povedal že je to podmienené tým, či tam majú trvalé alebo prechodné bydlisko a ako dlho, tak preto sa pýtam. Ale inak diky

    iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

    iveta22
    Daň z darovania je zrušená a neviaže sa na žiadne podmienky. Oslobodenie od dane z príjmu u vlastníka nehnuteľnosti, t.j. u predajcu je viazané na podmienky. Keďže však rodičia žiadne príjmy nezískajú, nemajú čo riešiť ani na dani z príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.