Zavrieť

Porady

Nezaúčtované v r. 2006, čo robiť teraz ?

Och jaj. Teraz som si všimla, že mi nesedia účty. Po pátraní som zistila, že v r.2006 som nezaúčtovala alikvótne poistné na rok 2007.
V r. 2006 som mala zaúčtovať : 30tis. ***(tri osem jeden)/379
Poistka bola vyplatená v r. 2006.
Ale to som neurobila.
Ako to teraz zaúčtovať ?
30tis. 568/??????

Mohla by som len tak urobiť, že tých 30tis. nezaúčtujem a len v daň. priznaní (neúčtovne) si zvýšim náklady. Síce neviem, na ktorom riadku by som to mala urobiť, ale toto ma napadlo.

Poznámka. Chcem napísať účet *** (tristoosendesiatjeden) a dá mi hviezdičky.
Naposledy upravil Janinkaaa : 29.03.08 at 07:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Ak ti nesedia účty, tak si ich musíš upraviť tak, aby ti sedeli a to urobíš určite niekde do 5 triedy, táto oprava bude zrejme ako nedaňová, /neviem ako si účtovala keď ti nesedia účty/, a to poistné si môžeš v DP potom odrátať .

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    To poistné si musela uhradiť celé, tak na neakom účte to musíš mať zaúčtované, oprav ten zápis a zvyšok ako hore uvádzam
    stetla som sa s tym istym. ex učtovníčka zabudla odpisať leas omv, volala som znamemu učtovnikovi a on mi poradil tak, že mam teraz z toho mindraky... Dať to normalne na 568/379 a udajne v daňovom priznani dať ako pripočitateľnu položku k HV za tento rok. Toto je "daň" za zabudlivosť .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Livia Nagyova Pozri príspevok
    stetla som sa s tym istym. ex učtovníčka zabudla odpisať leas omv, volala som znamemu učtovnikovi a on mi poradil tak, že mam teraz z toho mindraky... Dať to normalne na 568/379 a udajne v daňovom priznani dať ako pripočitateľnu položku k HV za tento rok. Toto je "daň" za zabudlivosť .
    Čo sa Janinky týka, ide o poistné, ktoré pripadá na rok 2007, tak nechápem prečo pripočitateľná položka
    Sorry, zle som prečítala text. Moj problem s odpisom les je stary dva roky, ked sa mi na to vykašla ex učtovnička. Sama sa s tym teraz musim "pohrať".

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Janinkaaa Pozri príspevok
    Och jaj. Teraz som si všimla, že mi nesedia účty. Po pátraní som zistila, že v r.2006 som nezaúčtovala alikvótne poistné na rok 2007.
    V r. 2006 som mala zaúčtovať : 30tis. ***(tri osem jeden)/379
    Poistka bola vyplatená v r. 2006.
    Ale to som neurobila.
    Ako to teraz zaúčtovať ?
    30tis. 568/??????

    Mohla by som len tak urobiť, že tých 30tis. nezaúčtujem a len v daň. priznaní (neúčtovne) si zvýšim náklady. Síce neviem, na ktorom riadku by som to mala urobiť, ale toto ma napadlo.
    Ak si zaplatila 379 v plnej výške a predpis si urobila iba za r. 2006.
    Potom na účte 379 máš nevyrovnaný stav 30 000 (predpis je menší ako úhrada).
    Ak je to tak, tak v r. 2007 doučtuješ náklady za r. 2007 podľa vyúčtovania (alebo iného dokladu, z ktorého je zrejmé, že ide o nákl.r. 2007).
    548.(568)/379
    V tom prípade bola chyba iba to, že si účet 379 mala s aktívnym zostatkom.
    Naúčtované náklady - poistné r. 2007 sú Tvojim daňovým výdavkom r.2007

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    azla Pozri príspevok
    Ak si zaplatila 379 v plnej výške a predpis si urobila iba za r. 2006.
    Potom na účte 379 máš nevyrovnaný stav 30 000 (predpis je menší ako úhrada).
    Ak je to tak, tak v r. 2007 doučtuješ náklady za r. 2007 podľa vyúčtovania (alebo iného dokladu, z ktorého je zrejmé, že ide o nákl.r. 2007).
    548.(568)/379
    V tom prípade bola chyba iba to, že si účet 379 mala s aktívnym zostatkom.
    Naúčtované náklady - poistné r. 2007 sú Tvojim daňovým výdavkom r.2007
    Práveže účet 379 mám nulový. Poisku som zaplatila ešte v r. 2006.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Janinkaaa Pozri príspevok
    Práveže účet 379 mám nulový. Poisku som zaplatila ešte v r. 2006.
    Vychádzala som z toho, že si tvrdila, že Ti nesedia účty. (myslela som, že Ti nesedí účet 379)
    Ak si poistku v r. 2006 zaplatila učtovala si 379/211,221
    Ak tvrdíš, že máš účet nulový, rozumiem tak, že predpis v r.2006 si urobila bez časového rozlíšenia 548/379 a v r. 2006 boli naúčtované náklady, ktoré patria do r.2007.
    Buď to necháš tak, s vedomím, že v r. 2006 máš naúčtované náklady, ktoré tam nepatria,
    alebo
    Za rok 2006 urobíš DDP k dani z príjmu zvýšiš základ dane (o neopravnene zaúčtované náklady r.2007)
    a v r.2007 si tieto náklady uplatníš ako daňové.

    osh je offline (nepripojený) osh

    osh
    Predchádzajúca učtovníčka nezaúčtovala splatenie ZI v minulom roku, môžem to zaúčtovať v tomto roku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    osh Pozri príspevok
    Predchádzajúca učtovníčka nezaúčtovala splatenie ZI v minulom roku, môžem to zaúčtovať v tomto roku?
    A máte už rok 2008 uzavretý?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    osh Pozri príspevok
    nemám
    Tak potom, čo Ti bráni v jeho zaúčtovaniu? Zaúčtuj to do roku 2008 a finito.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.