Zavrieť

Porady

Leasing v poznámkach

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať v Poznámkach v odseku Majetok prenajatý formou finančného prenájmu - u nájomcu, čo sa berie pod pojmom
celková suma dohodnutých platieb, a pri členení na splatnosti do roka, atď. sa berie od akého dátumu (od 31.12.2007, od začiatku leasingu alebo ako)?

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne a že sa nájde niekto kto poradí.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Lízing je potrebné rozdeliť na krátkodobú a dlhodobú časť k 31.12.2007. Z účtu 474 musíš určiť, čo je splatné do 31.12.2008 (do 1 roka) a čo po 31.12.2008 (nad 1 rok). Takto by to malo aj figurovať aj v súvahe. Žiaľ málo firiem to takto robí, iba vykáže zostatok na 474 a nechá tak.

    V poznámkach by som uviedol počet splátok, ktoré sú nezaplatené k termínu závierky a okomentoval, či je auto havarijne poistené a podobne. Podstatné je sa vyjadriť k nesplatenej časti 474, nie to, čo ste už zaplatili.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    xmatisova Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať v Poznámkach v odseku Majetok prenajatý formou finančného prenájmu - u nájomcu, čo sa berie pod pojmom
    celková suma dohodnutých platieb, a pri členení na splatnosti do roka, atď. sa berie od akého dátumu (od 31.12.2007, od začiatku leasingu alebo ako)?

    Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne a že sa nájde niekto kto poradí.

    Ďakujem.
    Splatné do roka sú tie, ktoré zaplatíš od 1.12008 do 31.12.2008, zbytok sú dlhodobý záväzok, spolu je to suma dohodnutých splátok, ktoré ešte musíš splatiť...

    xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

    xmatisova
    Myslela som si, že je to tak, ale keď to robí človek prvý krát, nie sú mu niektoré veci úplne jasné a hlodajú v ňom rôzne pochybnosti.

    Leasing v poznámkach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.