Zavrieť

Porady

porotherm alebo itong

Ahojte, poradaci.
Pri poslednej otazke ste mi moc nepomohli, ale neva a tak ziadam o dalsiu radu. Nakupujem material na novu stavbu a rozhodujem sa medzi:
porotherm 38 cm - 10 polystyren
itong 38 cm - 15 polystyren
Poradte prosim, co je z tychto variant najvyhodnejsie pre stavbu vo vyssie polozenej polohe.
Zaujima ma aj cenovy rozdiel. vopred dakujem.
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

[SEARCH]ytong*[/SEARCH] [SEARCH]porotherm*[/SEARCH] [SEARCH]porfix*[/SEARCH] [SEARCH]polystyr*[/SEARCH]
Prajem vela zabavy pri citani desiatok tem s diskusiami aj o Tvojej otazke.
Naposledy upravil endrju : 29.03.08 at 17:31
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
szaboe szaboe

szaboe je offline (nepripojený) szaboe

My sme zvolili pre obvodové múry profi 40 a na to isover 120. priečky porotherm. Pár ľudí čo sa zaoberá materiálmi mi poradilo radšej tehlu, lebo vraj ytong po čase sa začne mrviť a začne ti klesať strop. v nemecku vraj ytong už prestávajú používať.V cene veľký rozdiel nieje a predsa je aj tehla zdravšia ako pórobetón.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

porotherm 25 + 20cm eps
1 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

szaboe Pozri príspevok
My sme zvolili pre obvodové múry profi 40 a na to isover 120. priečky porotherm. Pár ľudí čo sa zaoberá materiálmi mi poradilo radšej tehlu, lebo vraj ytong po čase sa začne mrviť a začne ti klesať strop. v nemecku vraj ytong už prestávajú používať.V cene veľký rozdiel nieje a predsa je aj tehla zdravšia ako pórobetón.
MRVIT A KLESAT STROP - ty kokso to ako moze niekto uverit podobnym somarinam ?
Porobeton sa pouzival u nas uz v sesdesiatych rokoch - a keby sa naozaj dialo to co pises tak je to davno zakazane.
Opytaj sa tych odbornikov co ti toto povedali - ze za kolko bude az na zemi.

A inac milujem vety typu - V NEMECKU PRESTAVAJU ....... (preco nie vo Francuzku ? alebo Svajciarsku ? - LEN NEMCI ? ) - typicky blabol konkurencnej firmy (tym nemyslim len pre YTONG ale hociktory material - polystyren, plastove okna .... ... )

ZDRAVSIA TEHLA ? v com ? ze bola znama skor ?
Mozno ohryzas steny - v tomto pripade zdravotne ucinnky nepoznam.

Medzi rozhodovanim medzi danymi materialmy su uplne ine kriteria.
Potreba rychlej vystavby ?
Svojpomoc alebo firma ?
Ake zateplenie ?
Ake omietky dovnutra ?

........
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

jojkoz Pozri príspevok
ZDRAVSIA TEHLA ? v com ? ze bola znama skor ?
Mozno ohryzas steny - v tomto pripade zdravotne ucinnky nepoznam.
V tomto pripade je to jednoduche, tehla je urcite zdravsia ako beton, je v nej menej chemie, hlina je vhodnejsia pre byvanie a tiez lepsie reguluje vnutornu klimu. Vzdy to musi byt nieco za nieco, ytong lepsie izoluje, dobre sa s nim robi, takze nemoze mat uplne vsetky vyhody.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

AndrejG Pozri príspevok
V tomto pripade je to jednoduche, tehla je urcite zdravsia ako beton, je v nej menej chemie, hlina je vhodnejsia pre byvanie a tiez lepsie reguluje vnutornu klimu. Vzdy to musi byt nieco za nieco, ytong lepsie izoluje, dobre sa s nim robi, takze nemoze mat uplne vsetky vyhody.


Menej chemie ? akej ? prvkou ?
Mas rozbory a vplyv na cloveka ? - navyse ked je to za omietkou ....

HLINA JE VHODNEJSIA NA BYVANIE - toto tvrdenie je postavene na com ?
To ze je to prirodny produkt ? - To je aj olovo, uran .....
Niekto tvrdi ze zase len drevo

Reguluje vnutornu klimu ? Ako ?

A bez toho aby som sa zastaval YTONGU - tvrdenie ze nieco nemoze mat voci inemu same vyhody - tiez nieje bohvieake
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

jojkoz Pozri príspevok
Menej chemie ? akej ? prvkou ?
Mas rozbory a vplyv na cloveka ? - navyse ked je to za omietkou ....

HLINA JE VHODNEJSIA NA BYVANIE - toto tvrdenie je postavene na com ?
To ze je to prirodny produkt ? - To je aj olovo, uran .....
Niekto tvrdi ze zase len drevo

Reguluje vnutornu klimu ? Ako ?

A bez toho aby som sa zastaval YTONGU - tvrdenie ze nieco nemoze mat voci inemu same vyhody - tiez nieje bohvieake
Ono ked niekto z ytongu dom postavi, tak uz logicky nechce pocuvat ziadne veci proti tomu vyrobku, takze ani nema zmysel ho presviedcat.
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Pokiaľ statika dovolí, tak YTONG 25 + 15 (a viac) EPS. Ináč doporučujem preštudovať fórum o stavaní a zatepľovaní:
http://www.e-filip.sk/Default.aspx?C...stion&PageID=2
1 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Na ytong by som eps nedaval...ma vela zabudovanej vlhkosti. Uz tak potrebuje 5-10 rokov na to aby vyschol, bez zateplenia...
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

AndrejG Pozri príspevok
Ono ked niekto z ytongu dom postavi, tak uz logicky nechce pocuvat ziadne veci proti tomu vyrobku, takze ani nema zmysel ho presviedcat.

To je mozne - ja som vsak novy dom nestaval a ani sa nechystam - prerabam 40-rocny dom z plnej palenej tehly

Keby som staval novy tak mozno volim tehlu. Ale z uplne inych dovodov ako je "zdravy material, neklesajuce stropy, ...."

Jeden si uz spomenul aj ty - nieje moc vhodny polystyren ako izolant. ....., takisto u mna by zavazila napr. pevnost - podla toho aku hrubku by som volil ...

Ono nieco su rozumne fakty vcelu logicky dokazatelne a nieco len take pretvavajuce famy. (ako napr. plesen ci rosiace sa okna su sposobene zlymi novymi oknamy ....)
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

jojkoz Pozri príspevok
Ono nieco su rozumne fakty vcelu logicky dokazatelne a nieco len take pretvavajuce famy. (ako napr. plesen ci rosiace sa okna su sposobene zlymi novymi oknamy ....)
Ano, to je pravda. Ono je to viac menej osobna preferencia, co sa tyka stavebneho materialu. Pokial clovek nezatepli zvnutra, tak asi tazko spozna v akom dome byva.
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Súhlasím s tvrdením, že tehla je prírodnejší materiál a že v pórobetónových tvárniciach je viacej chémie. Ytong je v podstate plynosilikát, takže na vytvorenie pórov sa využíva hliníkový prášok. Zatiaľ sa však v žiadnych štúdiách nedokázal negatívny vplyv pórobetónu na ľudské zdravie. Takisto aj tvrdenie o zvýšenej hodnote prírodných rádionuklidov v Ytongu je nezmysel.

Pokiaľ sa nepredpokladá s dodatočným tepelným izolovaním obvodových múrov, tak odporúčam Ytong. Jednoduchšia aj rýchlejšia stavba. Nevýhoda je celoplošné vystuženie sklotextilnou mirežkou. Myslím že oficiálne Xella nikde neuvádza toto sieťkovanie, ale bez toho na 100 % vzniknú v omietke trhliny.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Jedno som sa naučil pri čítaní diskusií , obvodové múry majú v prvom rade niesť a nie izolovať, na izoláciu sú izolanty
Takže radšej niečo tenšie s vysokou nosnosťou a na to niečo hrubšie s väčšou izoláciou.
Nieje problém spraviť lepšie vlastnosti ako ytong+izolát za lepšie peniaze
0 0
getrag getrag

getrag je offline (nepripojený) getrag

ja sice nie som odbornik ale kazdy si musi zvazit co chce.
ja napriklad chcem Ytong (Ytong sa pise z Y) a preco?
chcem bungalov , a mozno bez montovaneho stropu, dam len sadrokarton a zateplim. strecha bude asi od firmy KROU HROU a nato dam asi MetroRoman v podstate minimalna zataz na obvodove mury. ale mozno to zmenim.
mne bude ytong vyhovovat. budem staviat svojpomocne. a zateplovat nebudem Lambda 375.
treba sa rozhodnut co chces a potom zvazis pomer cena/kvalita.
nechajte sa inspirovat www strankami tych co to uz maju za sebou, maju tam pekne fotky a vela sa dozviete. tie linky najdete tu na fore.
0 0
hamaka hamaka

hamaka je offline (nepripojený) hamaka

My sme stavali z Ytongu a sme spokojní. Manžel všetko preštudoval, bol aj na školení, ktorý poriadala Xella. Prežili sme prvú zimu úplne v pohode-teplúčko,nie sme zateplení a to sme ešte nemali vonkajšie omietky. Máme tep. čerpadlo, podlahové kúrenie a v domčeku bolo vždy príjemne. Keď sme chceli trenírkovú teplotu, tak sme hodili zopár polienok do krbu. Stavali sme svojpomocne a za dva víkendy postavil sám celé obvodové múry, ide to vraj ako s legom.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
co mas naprojektovane v projekte - to nakup ... predsa nemozes mat vypracovany projekt a potom sa rozhodovat medzi porothermom a ytongom (aj ked vela ludi tak robi) ... kazdy murovaci system vyzaduje projektove prisposobenie z hladiska statiky, nosnosti, izolacie atd, atd ... takze - co mas naprojektovane, to nakup
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

Staval som z porotermu ale teraz by som nevahal ani minutu a išiel ba som na presne tvarnice. 6iadna miešačka -tony piesku vapna a ...
Stači silna vrtačka miešadlo pilka vodovaha a mury rastu ako z vody.
To je moja skusenosť aj nazor
0 0
getrag getrag

getrag je offline (nepripojený) getrag

hamaka Pozri príspevok
My sme stavali z Ytongu a sme spokojní. Manžel všetko preštudoval, bol aj na školení, ktorý poriadala Xella. Prežili sme prvú zimu úplne v pohode-teplúčko,nie sme zateplení a to sme ešte nemali vonkajšie omietky. Máme tep. čerpadlo, podlahové kúrenie a v domčeku bolo vždy príjemne. Keď sme chceli trenírkovú teplotu, tak sme hodili zopár polienok do krbu. Stavali sme svojpomocne a za dva víkendy postavil sám celé obvodové múry, ide to vraj ako s legom.
ma zaujima to skolenie, kolko to stalo alebo to bolo v cene?
a niesu nejake fotky? a co odlahove aky system? polystyren alebo systemova doska?
dik za odpoved
0 0
hamaka hamaka

hamaka je offline (nepripojený) hamaka

Dajte si stranku firmy Xwlla, aspoň my sme to tam našli a oni z času na čas poriadajú školenia. Podľahovku sme ukladali na polystyrén s takými štuplíkmi. Ja tomu presne nerozumiem, ale manžel nakúpil a ja som ho ukladala na poter, ktorý bol predtým natretý nejakým penetrákom a vyložený foliou.
jo to školenie bolo zdarma, iba si chlapci museli priplatiť stravu.
0 0
Pubert Pubert

Pubert je offline (nepripojený) Pubert

Dakujem vam vsetkym za pomoc a aj kurz pravopisu.Precital som si vase nazory a asi len predsa ostanem pri tehle.Je tazke sa rozhodnut a myslim,ze clovek odstupom casu zisti,ci urobil spravne pri vybere daneho materialu.Tisic ludi,tisic nazorov a tazke je vybrat ten spravny.Ale aj tak vam vsetkym este raz dakujem a tesim sa na dalsiu pomoc pri vystavbe domceka..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať