Zavrieť

Porady

prenajatý automobil - účtovanie v JU

Dobry den,
kedze tato tema sa tu uz preberala niekolko krat, chcem sa iba uistit, ze uctujem spravne.

SZCO, neplatca DPH, JU
- zmluva o prenajme automobilu (nulove najomne)
- dan z MV zauctujem ako prevadzkovu reziu (za rok 2007) za rok 2008 az po DP v roku 2009
- vediem knihu jazd - v ktorej uvadzam datumy, ubehnute km, trasu, ucel cesty (nie stav tachometra), cenu za liter PHM, spotrebovane PHM (podla priemernej spotreby z technicaku), nahradu 6,2 za km nezapocitavam-kedze sa jedna o prenajom
- na konci mesiaca zauctujem ako prevadzkovu reziu (prikladam vydavkovy doklad, excellovu tabulku-knihu jazd, blocky z tankovania - ako info o cene)

je to spravne?

a este ma zaujima, co sa povazuje za "pracovnu cestu" mimo "miesta obvykleho vykonu cinnosti - sidla"? - je to mimo mesta, okresu, kraja? alebo od km?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Poradte, kde najdem ostatne casti clanku "Sukromny automobil v podnikani". Nasla som iba 3. a 4. cast.

    Dik.
    Docitala som sa, ze ak vediem evidenciu o sukromnom automobile vyuzivanom na podnikanie, tak nevediem "knihu jazd", ale robim "cestovne prikazy".

    Hladala som vzory - ale nasla som iba cestovny prikaz A4, do ktoreho sa zaznamena jedna jazda. Da sa to robit aj hromadne - mesacne? Pripojte prosim nejaky vzor.

    A nie je mi stale jasne, ci mozem uctovat aj cesty vramci mesta (danovy urad, zdravotka, nakupy materialu, praca v meste).

    Poradte prosim.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Vzor cestového príkazu nie je daný zákon, môžeš si určiť ako je Ti to bude najviac vyhovovať, prikladám Ti jeden vzor + Ti prikladám knihu jázd -je z porady /autor nech mi odpustí/ je to po mesiacoch - stačí podopľňať.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ... a keďže to nie je vlastné vozidlo, ale prenajaté , tak máš nárok na náhradu za PHM, tak Ti stačí viesť k tej PHM knihu jázd. Cestovný príkaz väčšinou vystavujem iba v tom prípade ak chcem vypočítať aj diety.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ivanakodajova Pozri príspevok
    a este ma zaujima, co sa povazuje za "pracovnu cestu" mimo "miesta obvykleho vykonu cinnosti - sidla"? - je to mimo mesta, okresu, kraja? alebo od km?

    Dakujem.
    Pracovná cesta

    Na jednom školení o Dani z príjmu nám dokonca uviedla prednášateľka takýto príklad neuznania výdavkov na cestu:
    SZČO vykonávala archiváciu vo firmách , ktoré si to u nej objednali.
    Väčšinou sa jednalo o 3 mesiace práce priamo u objednávateľa. SZČO si dávala do nákladov lístky z MHD - za každý deň. Daňová kontrola neuznala tieto lístky iba lístok za prvý deň a lístok za posledný deň.
    Odôvodnenie:
    Vraj na základe zmluvy s odberateľom tie 3 mesiace boli miestom výkonu činnosti
    Nuž..., tak asi tak.

    e.v.a. je offline (nepripojený) e.v.a.

    e.v.a.
    Pekny den, potrebovala by som poradit. Klient si prenajal bezodplatne automobil. Co vsetko mu mozem dat do nakladov? Vedieme knihu jazd, uplatnovat mozeme nahradu za PHM, udrzbu. Dan a poistne plati prenajimatel. Da sa uplatnit este nieco ine? Jazdi po Bratislave. Keby bol vypisany cestovny prikaz, mohol by si uplatnit este nieco? Aj ked je to v BA? (Mimochodom, stravne listky ma zakupene.) DAKUJEM

    prenajatý automobil - účtovanie v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.