Zavrieť

Porady

RZD a hlasenie

ak pre zamestnanca urobim rocne zuctovanie dane.... poslem danovemu uradu rocne hlasenie.....do rocneho hlasenia dam aj zamestnanca, ktoremu som dala iba prehlad a nie rocne zuctovanie....ako danovy urad vie komu som dala rocne zuctovanie a komu prehlad?
Moja otazka znie...je mojou povinnostou ako zamestnavatela podat iba rocne hlasenie?Alebo pre tych zamestnancov, pre ktorych robim RZD mam este nieco ine ako im odovzdat tlacivko RZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    leníča je offline (nepripojený) leníča

    leníča
    Do hlásenia uvádzaš všetkých zamestnancov a príjmy v danom roku. To či niekomu dáš potvrdenie alebo RZD uvádzaš na vyhláseniach na zadnej strane tlačiva.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    adulique Pozri príspevok
    ak pre zamestnanca urobim rocne zuctovanie dane.... poslem danovemu uradu rocne hlasenie.....do rocneho hlasenia dam aj zamestnanca, ktoremu som dala iba prehlad a nie rocne zuctovanie....ako danovy urad vie komu som dala rocne zuctovanie a komu prehlad?
    Moja otazka znie...je mojou povinnostou ako zamestnavatela podat iba rocne hlasenie?Alebo pre tych zamestnancov, pre ktorych robim RZD mam este nieco ine ako im odovzdat tlacivko RZD?
    Ročné hlásenie je vlastne sumár Tvojich kvartálnych hlásení.

    DU nevie z Tvojho hlásenia vyčítať komu si robila RZD.

    A áno Tvoja povinnosť je iba podať ročné hlásenie, nič viac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.