Zavrieť

Porady

Uzávierka jednoduchého účtovníctva

Chcela by som sa opýtať pár vecí k uzávierke....poukázaný daňový bonus na účet sa eviduje-príjem podliehajúci dani?....vrátená daň zo mzdy DU sa eviduje ako príjem podliehajúci dani?...pri ročnej uzávierke sa robí aj prepočet spotreby PHM??????-mám na mysli ako v podvojnom účtovníctve....mesačne bolo účtované splátka leasingu cez banku a celá suma bola evidovaná do výdavkov ovplynujucu dan podľa mna to nie je správne....teraz musím narátať ročné nájomne a opraviť to?ešte jedna malička vec...nájomne ktoré sa eviduje v peňažnom denníku za leasing asi nie je zhodne s odpisom ktorý sa eviduje v prehľade majtetku a závazkov????Dakujem za skore vyjadrenie....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    1 )Vrátený bonus nie je príjem podliehajúci dani,
    2) daňovo uznateľná je iba spotreba podľa TP*počet km, takže robíš
    3)lízing obsahuje viacero položiek, splátka, finančná činnosť , takže nie je možné jednoducho odpovedať
    4) nájomné a odpis z hmotného majetku sú dve rozdielne veci -
    najskôr si naštuduj problematiku lízingu a daňových odpisov

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    Tá splátka mesačného leasingu z banka ju celková suma 6217,10...V tejto splátke je zahrnuté aj poistenie aj DPH aj úrok a celková suma 6217,10 bola mesačne evidovaná v penažnom denníku od výdavkov ovplavnujucich dan....asi by som mala vypočítať ročne nájomne a to potom porovnať s tými výdavkami čo boli robene mesačne a dorovanť rozdiel.....mala som na mysli,že to čo uvediem do peňažneho denníka ako odpočet nájomneho nie je zhodne s ročnými odpismi auta.....

    Uzávierka jednoduchého účtovníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.