Zavrieť

Porady

zamestnanecký dôverník

Dobrý deň,

sme firma, ktorá zamestnáva 20 zamestnancov. Na pracovnoprávne účely potrebujeme mať zvoleného zamestnaneckého dôverníka. Mohol by nám niekto poradiť, ako v praxi vyzerá jeho voľba? Aké písomné podklady máme vypracovať, aby voľba bola platná?

A ešte jedna otázka: ako je to s vymenovaním zástupcu zamestnancov pre bezpečnosť? Návrh na jeho vymenovanie podáva zamestnanecký dôverník a na základe jeho návrhu zamestnávateľ vymenuje zástupcu zamestnancov pre bezpečnosť?

Vedel by nám niekto poskytnúť vzor písomnej dohody zamestnávateľa so zástupcom zamestnancov na účely §142 ods. 4 - prekážky zamestnávateľa (zamestnancom nemohla byť pridelená práca kvôli dočasnému nedostatku materiálu), v súvislosti s vyplatením 60 % priemerného zárobku zamestnancov?

Ďakujeme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Ja by som sa chcela spýtať, či musí vo firme pôsobiť "prostredník" medzi zamestnancami a zamestnávateľmi. V Zákonníku práce som sa dočítala, že zamestnanecká rada môže pôsobiť v organizáii, ktorá má najmenej 50 zamestnancov, vo firme s viac ako 5 a menej ako 50 zamestnancov môže pôsobiť vo firme zamestnanecký dôverník. T.z., že môže, ale nemusí? Sme firma, ktorá má 40 zamestnancov. Ďakujem.

    zamestnanecký dôverník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.