Zavrieť

Porady

úver

Ahojte, neviem si poradit s našimi úvermi, máme prevádzkový a splácame ho 1/4 ročne, je to pre nas ako prevadzková režia?? Ked ho mam aj vedený v záväzkoch a tam ho uhrádzam. Účtujem v MRP, prosim poradte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Splátka úveru je výdavok ktorý Ti neovplyvňuje ZD, ale úroky z úveru sú výdavok ktorý Ti ovplyvňuje ZD - účtuješ ho do prevádzkovej réžie.

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    A ešte sa spýtam, mám v majetku vedený dlhodobý hm. majetok, ale v záväzkoch na výkaze mi ho neuvádza, co mam urobit?? A neviete náhodou ze preco??

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    ten majetok?? ano, ale v záväzkoch mi uvádza len nase záväzky z faktúr. tak neviem,
    a este ked davame do prenajmu neb. priestor a najomnici si ho zrekonstruovali a dohodli sme sa ze najom sa bude odpocitavat, a teraz si mozem zauctovat dan z nehnutelnosti, ktoru sme zaplatili my??

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Majetok je majetok a záväzok je záväzok. Pokiaľ ste napr. uhradili faktúru v roku, v ktorom ste obstarali majetok tak v záväzkoch táto faktúra ani nemôže byť. čiže vo výkaze o majetku a záväzkoch máš len dlhodobý majetok (v obstarávacej cene ak ste ho ešte neopisovali, prípadne v zostatkovej cene ak už bol odpisovaný). Vo výkaze týkajúcom sa záväzkov majú byť evidované len neuhradené faktúry (prípadne záväzky voči úradom - SP, ZP, DÚ a pod.).
    K druhej otázke je potrebné viac informácií.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Misicka21 Pozri príspevok
    ten majetok?? ano, ale v záväzkoch mi uvádza len nase záväzky z faktúr. tak neviem,
    a este ked davame do prenajmu neb. priestor a najomnici si ho zrekonstruovali a dohodli sme sa ze najom sa bude odpocitavat, a teraz si mozem zauctovat dan z nehnutelnosti, ktoru sme zaplatili my??
    Nájomcovia si zrekonštruovali. Zrejme ste dali súhlas, že môžu uskuočniť TZ, a zrejme i odpisovať.
    Čo je to započítanie? Aká je NZ? V NZ musí byť uvedená cena náomného, ink je zmluva neplatná.
    Ak ja niečo započítavam, kompenzujem, ....mám príjem. Teda mám nepeňažný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.