Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa EURO 2000 pomoc!

Je to naozaj súrne. Neviem či mi budete niekto vedieť poradiť. Večer som pred tým, ako som išiel vykonať Z-uzavierku a nasledne na to mesačnú uzávierku, som si preistotu spravil X-kovu. Všimol som si však, že v položke ,,Šek", ktorú mimochodom ani nepoužívam, neviem či nebola nedopatrením stlačená bola suma okolo 50milionov nablokovana. Obraty denne mame tak 15000. Neviem ako sa to mohlo stať, ale nemohol som preto vykonať ani uzavierku. Prehladal som celú pásku, kde sa tlačí kopia toho čo nablokujem a nikde to nie je, som si istý, že sa to stalo dnes. Neviem či mne alebo kolegyni, ale proste potrebujem to vyrefundovať, neviem ako na to. Doklad o tom nie je
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    zavolaj servisného technika, nech ti na to pozrie a spraví záznam,myslím že zo šekov sa to neda vyrefundovať, ja som nemohla vyrefundovať z kreditu 120 korún

    kaskader222 je offline (nepripojený) kaskader222

    kaskader222
    Myslíš, že to pomôžeš.. akože fakt hrôza.. najzaujímavejšie je to, že to neni ani v tej kopii, iba sa to nahodila na X-kovej.. nikde o tom nie je ani stopa, že by sa niekto či ja alebo kolegyňa pomýlila. A dnes mala byt Z-tková, neviem či ju mam spraviť s tým vôbec si neviem rady.. všimla som si to až pri zaverečnej..

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    no musis popozerat pásky z celého mesiaca ,niekde to bude nahodené, zatial nevytláčaj Z- mesačnú ani dennú,ale skus pohladať a skús podla manuala z knižky vyrefundovať

    kaskader222 je offline (nepripojený) kaskader222

    kaskader222
    Nie je to celé aké si divné! Neviem či nezblbla tá pokladňa. V sobotu to bolo ešte všetko v poriadku. Nebolo to tam. Dnes je prvý deň, keďže v nedeľu sa nerobí. Nie je to nikde nablokované. Proste to tam pribudlo. Na X-kovej a určite to bude aj na Z-tkovej, zajtra chceme pokladňu zobrať do servisu, ako zatiaľ predávať bez nej? Aby to bolo správne? Na paragony? Viete niekto? Prečo sa mi musela stať takáto vec

    kaskader222 je offline (nepripojený) kaskader222

    kaskader222
    Mame spraviť X-kovu?Z-kovu? Alebo nerobiť a až keď sa na to v servise pozrú?Vie niekto odpovedať na tieto závažné otázky?Ktoré sam nevyriešim?

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    zober to do servisu a predavaj na paragony ....nerob uzavierku Z,urob si len X, po oprave urobis Z.

    SKTech je offline (nepripojený) SKTech

    SKTech
    Ahoj kaskader.

    V tvojej pokladnici pravdepodobne doslo k tzv. preteceniu grandtotalov.Samozrejme za predpokladu ze niekto nenablokoval omylom spominanu milionovu sumu.
    Dochadza k tomu zvacsa vtedy ak je pokladnica starsia a odchadza v nej zalozna bateria,ktora uz nieje schopna udrzat udaje na zakladnej doske.
    Na tvojom mieste by som vyhladal najblizsieho serv.technika aby ti urobil zalohu dat a zaroven ju resetol a vymenil poskodenu bateriu.
    Potom tie zalohovane data poslal spat do pokladnice a uviedol ju standardne do prevadzky.
    Potom by ti to malo na par rokov opat spravne fungovat.
    Odporuca sa robit kontrolu pokladnice cca kazde 3 roky.

    SKTech je offline (nepripojený) SKTech

    SKTech
    postup refundacie u tvojej pokladnici:

    ..cena.. + [iPLU] + ..kód PLU.. + [RF] + [PLU] + [HOTOVOSŤ]

    Registračná pokladňa EURO 2000 pomoc!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.