Zavrieť

Porady

VČELÍ VOSK

prajem pekny den. chcedla by som poradit ako a cim sa da rozpustit vcelí vosk.za vase rady vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Zuziana Pozri príspevok
    Rozpúšťa sa tiež v liehu, vzniká tinktúra.
    Na tinktúru sa používa propolis, to je niečo iné ako vosk.
    dakujem VladoaKatka za radu, musim povedat manzelovi nech to vyskusa, on totiz robi povrchovu upravu zbravi a vceli vosk pouziva na upravu dreva, doteraz to voskom iba potieral ale niekde sa doszvedel, ze lepsi efekt a trvacnejsi dosiahne tekutym vcelim voskom.Nika

    pachola je offline (nepripojený) pachola

    pachola
    my máme včelým voskom napustenú pracovnú dosku na kuchynskej linke, dám do hrnca zohriať vosk a nalejem,alebo ho žehličkou roztieram,pri zbraniach by bolo skôr použiť to zohrietie v hrnci ,hrniec sa nezničí,normálne ho umyje umývačka

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Na tinktúru sa používa propolis, to je niečo iné ako vosk.
    Prajem pekný deň, hľadala som v rôznych príspevkoch, ale nenašla. Máte nejaké konkrétne skúsenosti s liečbou propolisom /ekzémy detí, imunitný systém, vypadávanie vlasov a pod./? Kde sa dá zohnať propolis a je to finančne dostupný produkt?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    dobrava Pozri príspevok
    Prajem pekný deň, hľadala som v rôznych príspevkoch, ale nenašla. Máte nejaké konkrétne skúsenosti s liečbou propolisom /ekzémy detí, imunitný systém, vypadávanie vlasov a pod./? Kde sa dá zohnať propolis a je to finančne dostupný produkt?
    Propolis sa da zohnat u vcelarov, ja si uz roky vyrabam propolisovu tinkturu - hrudka propolisu o priemere cca 5 cm sa postruha do pol litra liehu a necha vyluhovat aspon 2 tyzdne. Propolis v liehu nechavam stale, len z neho odlievam do mensej nadobky na okamzite pouzitie. Pouzivam to na ranky, na stipance od kadejakeho hmyzu, na hnisave miesta, to zvonka. Udajne je prospesne uzivat aj vnutorne na tazkosti zaludocne, ale tie chvala Bohu nemam, tak son neskusala. Podla navodu, ktory mam, vraj pomaha aj cloveka opiteho priviest do stavu striezlivosti, ked sa da jedna kavova lyzicka tinktury do cca deci vody a da sa opitemu vypit, ale ani s tym skusenost nemam. Treba skusit a potom sa so skusenostou podelit.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    nikolina00 Pozri príspevok
    dakujem VladoaKatka za radu, musim povedat manzelovi nech to vyskusa, on totiz robi povrchovu upravu zbravi a vceli vosk pouziva na upravu dreva UF , až mi odľahlo ..., doteraz to voskom iba potieral ale niekde sa doszvedel, ze lepsi efekt a trvacnejsi dosiahne tekutym vcelim voskom.Nika
    Ale nie vždy a zakaždých okolností a nie na každej zbrani ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.