Zavrieť

Porady

Dohoda o PČ a nezdaniteľná čiastka

Ahojte Poraďáci, potrebujem poradiť:
mám zamestnancov na Dohodu o PČ a chcem sa spýtať, či môžu podpísať vyhlásenie na uplatnenie NČ.
A čo s tými zamestnancami, ktorým som minulý rok neuplatňovala NČ, môžu teraz podpísať vyhlásenie napr. od 01.03.2008?
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    dicinka Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci, potrebujem poradiť:
    mám zamestnancov na Dohodu o PČ a chcem sa spýtať, či môžu podpísať vyhlásenie na uplatnenie NČ.Áno môžu, ak ho nepodpísali inde.
    A čo s tými zamestnancami, ktorým som minulý rok neuplatňovala NČ, môžu teraz podpísať vyhlásenie napr. od 01.03.2008?
    Ďakujem!
    Môžu podpísať, ak platí to, čo som napísala v 1.odpovedi.
    Odpovede v texte.

    dicinka je offline (nepripojený) dicinka

    dicinka
    Takže môže byť aj tak, že prvé 2 mesiace nemali podpísané vyhlásenie a od 01.03.2008 už im budem uplatňovať NČ.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    dicinka Pozri príspevok
    A čo je lepšie, uplatňovať im NČ alebo nie, ak majú príjem do 5.000,-Sk.
    Ak majú príjem do 5.000,- a nepodpíšu DV zrazíš zrážkovú daň a tá im môže byť vrátená len keď si podajú DP. Ak podpíšu DV a majú príjem nižší ako 8.208,-, čo je nezd. časť základu dane - majú daň 0 a ich hrubý príjem=čistý príjem.

    dicinka je offline (nepripojený) dicinka

    dicinka
    katka50 Pozri príspevok
    Ak majú príjem do 5.000,- a nepodpíšu DV zrazíš zrážkovú daň a tá im môže byť vrátená len keď si podajú DP. Ak podpíšu DV a majú príjem nižší ako 8.208,-, čo je nezd. časť základu dane - majú daň 0 a ich hrubý príjem=čistý príjem.
    Tak im asi radšej uplatním NČ.Bude to lepšie aj pre nás ako zamestnávateľa.
    Ďakujem

    dicinka je offline (nepripojený) dicinka

    dicinka
    Ale ešte predsa mám jednu otázočku, ako to bude s NČ, ak zamestnanca, ktorý je teraz u nás zamestnaný na DoPČ, neskôr zoberieme na prac.zmluvu.
    Môže si uplatniť NČ aj na dohodu, aj na zmluvu?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    dicinka Pozri príspevok
    Ale ešte predsa mám jednu otázočku, ako to bude s NČ, ak zamestnanca, ktorý je teraz u nás zamestnaný na DoPČ, neskôr zoberieme na prac.zmluvu.
    Môže si uplatniť NČ aj na dohodu, aj na zmluvu?
    Ak bude mať u Vás aj PP aj dohodu-príjem bude zdanený spolu a bude mať uplatnenú nezd.časť zákl.dane 8.208,- Sk.

    dicinka je offline (nepripojený) dicinka

    dicinka
    katka50 Pozri príspevok
    Ak bude mať u Vás aj PP aj dohodu-príjem bude zdanený spolu a bude mať uplatnenú nezd.časť zákl.dane 8.208,- Sk.
    Ale ja v programe robim osobitne výplatu za hod.odprac.na dohodu a osobitne výplatu za odprac.dni na základe prac.zmluvy.
    Ako to mám spraviť?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    dicinka Pozri príspevok
    Ale ja v programe robim osobitne výplatu za hod.odprac.na dohodu a osobitne výplatu za odprac.dni na základe prac.zmluvy.
    Ako to mám spraviť?
    Ak jeden zamestnanec má aj PP aj dohodu-príjem má byť zdanený spolu.Neviem, aký máš program. Mala by si zadať v PP mu aj dohodu.

    dicinka je offline (nepripojený) dicinka

    dicinka
    katka50 Pozri príspevok
    Ak jeden zamestnanec má aj PP aj dohodu-príjem má byť zdanený spolu.Neviem, aký máš program. Mala by si zadať v PP mu aj dohodu.
    Takže zoberiem mu príjem na dohodu aj PP a zdaním spolu sumou 8.208,-Sk.
    Ďakujem za radu.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    dicinka Pozri príspevok
    Ale ja v programe robim osobitne výplatu za hod.odprac.na dohodu a osobitne výplatu za odprac.dni na základe prac.zmluvy.
    Ako to mám spraviť?
    Veď v kmeni aj pri dohodách si dokážeš zadať , či si uplatnuje NČ, nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.