Zavrieť

Porady

nedodrzanie vypovednej lehoty zamestnanca

pekny den,
poprosim o radu-ako zivnostnik som sa dohodol so zamestnankynou na rozviazani prac. pomeru dohodou,s tym ze mi za 2 mesiace trvania vypovednej lehoty zauci zamestnanca.Po jednom mesiaci mi vsak povedala ze "zajtra uz nepridem".to bolo 31.03.2008.Bez akehokolvek papiera,bez zaucenia noveho zamestnanca. A moja otazka:ako postupovat dalej pri odvodoch-nekomunikuje a neviem ci za nu niekto nieco plati, ci mam povinnost nieco platit ja, a ako je to v takomto pripade s odstupnym.
dakujem pekne za vas cas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vemak Pozri príspevok
    pekny den,
    poprosim o radu-ako zivnostnik som sa dohodol so zamestnankynou na rozviazani prac. pomeru dohodou,s tym ze mi za 2 mesiace trvania vypovednej lehoty zauci zamestnanca.Po jednom mesiaci mi vsak povedala ze "zajtra uz nepridem".to bolo 31.03.2008.Bez akehokolvek papiera,bez zaucenia noveho zamestnanca. A moja otazka:ako postupovat dalej pri odvodoch-nekomunikuje a neviem ci za nu niekto nieco plati, ci mam povinnost nieco platit ja, a ako je to v takomto pripade s odstupnym.
    dakujem pekne za vas cas.
    PP končí dňom uvedeným na dohode. AK to bolo 31.3., tak týmto dátumom, potom odvody od 1.4. už neplatíte. Na odstupné nemá zákonný nárok. Pri skončení PP dohodu VD nie je, PP končí dňom uvedeným na dohode, nepíšeš je tam deň, potom aj odpoveď je ťažká.

    nedodrzanie vypovednej lehoty zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.