Zavrieť

Porady

Certifikovaný účtovník

Dobrý deň,

nevie mi niekto poradiť ohľadom certifikácii účtovníkov.
Je niečo také v Košiciach, lebo čítam teraz na porade, že to robí nejaká firma Suvaha ale v BA a ze niečo sa malo robiť na Tech.univ. - eknonomicka fakulta KE ale to je ešte z roku 2006.
Ja mám skončenú obchodnú akadémiu a robím jednoduché účt. a tento rok som začala s podvojným učt. Takže už mam prvú uzávierku aj závierku za sebou, ale aj tak som zistila, že medzi školou a praxov je velmi ale velmi velký rozdiel. Preto by som chcela si urobiť niečo také ako certifikáciu - ale aby to bolo zamerané aj s problematikou z praxe.

Dakujem za skorú odpoved a prajem príjemný zvyšok večera

Evita
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    R.evita je offline (nepripojený) R.evita

    bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac R.evita
    Ale ved tu stranku pozerám - a neviem s toho pohopíť čo a ako? kde to je čo treba na začiatok a tak?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Evita, prax a skúsenosti, (usmiala som sa popod "fúz", posudzujem hlavne podľa seba).
    Len toľko Ti poviem. Nemala som prax, ale mala som certifikáty). Nevyrovnala by som sa s nimi ani len účtovníkovi, ktorý účtuje len o nákupe a predaji tovaru. A preto klobúk dole pred všetkými, čo majú prax (už ju mám i ja, a dosť pestrú ).

    Na začiatok je I.stupeň certifikácie, kt. dosiahne asi každý, kt. preukáže, že má požadované skúšky z VŠ z danej oblasti, kt.nám ponúka súvaha na 1.stupni. Takže ak si čerstvo po VŠ, chop sa toho, a máš 1. stupeň.

    R.evita je offline (nepripojený) R.evita

    bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac R.evita
    Veď práve to nemám VŠ. A pracujem v tejto oblasti už 4 roky - aj keď ja len pripravujem všetký potrebné podklady od A po Z a poučtuje ich naša externá účtovníčka.
    Ale dostala som môžnosť robiť účtovníctvo sama pre jednu spol. - ktorej som urobila účtovníctvo v roku 2007. Preto by som chcela robiť účtovníctvo - teda ziskávať prax a popri tom sa učiť.
    Veď na vedenie účtovníctva netreba VŠ, keď človeka to baví a chce sa naplno tomu venovať - alebo sa mýlim?

    Ešte by som sa chcela opýtať - nevie mi niekto niečo povedať o VŠ bezpečnostného manažmentu v Košiciach????? - aj ked toto je od témy

    Erkon je offline (nepripojený) Erkon

    Erkon
    Nájde sa tu niekto, kto sa práve učí na skúšky certifikácie 3. stupeň na predmet konsolidácia účtovnej závierky?

    Certifikovaný účtovník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.