Zavrieť

Porady

Zamestnávanie manželky

Prosím poradte mi,
manžel si ide zriadiť živnosť na stavebné práce. Do živnosti by chcel uviesť aj účtovnícke práce, ktoré by som vykonávala ja.

Musí ma manžel zamestnať, aby som ich mohla robiť alebo stačí keď mňa uvedie do živnostenského listku ako osobu zodpovednú za účtovníctvo? Môžem potom ja podpisať všetky Zmluvy čo sa týkajú účtovníctva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    učtovníctvo v rozsahu voľnej živnosti - nemusí nahlasovať teba ako zodpovednú osobu

    pracovať môžeš
    1. PP, dohody
    2. bez zmluvy - podmienka je dôchodkové poistenie

    Môžem potom ja podpisať všetky Zmluvy čo sa týkajú účtovníctva?
    na základe splnomocnenia
    Naposledy upravil hanelie : 03.04.08 at 11:12

    Sylvia111 je offline (nepripojený) Sylvia111

    Sylvia111
    hanelie Pozri príspevok
    učtovníctvo v rozsahu voľnej živnosti - nemusí nahlasovať teba ako zodpovednú osobu

    pracovať môžeš
    1. PP, dohody
    2. bez zmluvy - podmienka je dôchodkové poistenie



    na základe splnomocnenia

    ďakujem Ti za odpoved. Ja som zamestnaná, takže podmienku dôchodkového poistenia splňam...
    Účtovníctvo chcem robiť len popri zamestnaní... Mohla by som si dať živnosť aj na seba, len sa mi to zdá ako zbytočná duplicita a zbytočné platenie navyše, keď to môže mať manžel ako voľnú živnosť a ja to môžem vykonávať takto...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak dobre viem, tak "zamestnávanie" rodinných príslušníkov bez pracovnej zmluvy, by malo slúžiť na občasnú výpomoc a nie na sústavnú činnosť.

    Zamestnávanie manželky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.