Zavrieť

Porady

Vrátenie peňazí za plyn cez firmu SLOV-ENERGIA

Prosím radu. Včera nás navštívil buď pracovník alebo jednateľ za firmu SLOV-ENERGIA a oznámil nám, že táto firma sa rozhodla zastupovať občanov pri vymáhaní nesprávne účtovaných faktúr za odber plynu pre rodinné domy za obdobie 2004,2005,2006, čo bolo na rod.dom cca 30.000 SKK v náš neprospech. To znamená, že táto firma veľmi reálne počíta s výhrou na súde a teda aj vymôže slušný balík pre občanov a ako províziu si nechá 40%. Nás by nezaťažili žiadnymi popl., nakoľko by mali tú províziu. K tomu je potrebné dať súhlas s overeným podpisom. Zdá sa to byť "super", ale ... Ja tomu neverím. Môže mi tu niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

    slavkasig
    U mojej mamy bol tiež niekto a ten si nechá províziu 60% . Mama mi hneď volala aby sme si to aj mi podali ale tiež sa mi to nechce veriť zatial som nikoho nekontaktovala ale dá sa to aj cez internet . Nemám sa s kým poradiť.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Aj u nás boli zástupcovia tejto firmy. Ich provízia má činiť 40%, čo je dosť veľa..
    U vás sa niekto nabaľuje (+20 %). Ale, nielen u vás...
    Môj názor je že, konkrétne v tejto veci vyhrať súd proti štátu nie je až tak reálne. Prepáčim každému, kto si o mne pomyslí, že trepem.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Dost by ma zaujimalo, odkial maju zastupcovia firmy, resp. agenti udaje o spotrebe a platbach za plyn v jednotlivych domoch.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    anklar Pozri príspevok
    Aj u nás boli zástupcovia tejto firmy. Ich provízia má činiť 40%, čo je dosť veľa..
    U vás sa niekto nabaľuje (+20 %). Ale, nielen u vás...
    Môj názor je že, konkrétne v tejto veci vyhrať súd proti štátu nie je až tak reálne. Prepáčim každému, kto si o mne pomyslí, že trepem.
    Tiež si myslím, že nemajú veľkú šancu vyhrať ten súd. Oni sa cyhtajú jednej "slamky" a to faktu, že tie ceny neboli zverejnené v zbierke zákonov, preto sú podľa nich neplatné. Keby to súd uznal, narobil by v hospodárstve strašný zmätok a nebezpečný precedens. Preto si myslím, že bublina spľasne skôr, než napadne prvý sneh. V minulosti si pamätám, že tu už boli také podobné iniciatívy a ako prišli, tak odišli (zastupovanie sterilizovaných rómskych žien, zastupovanie poškodených akcionárov fondov z 1. vlny kup. privatizácie a pod.).
    Naposledy upravil Chobot : 08.04.08 at 15:10

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Chobot;7***48
    Tiež si myslím, že nemajú veľkú šancu vyhrať ten súd. Oni sa cyhtajú jednej "slamky" a to faktu, že tie ceny neboli zverejnené v zbierke zákonov, preto sú podľa nich neplatné. Keby to súd uznal, narobil by v hospodárstve strašný zmätok a nebezpečný precedens. Preto si myslím, že bublina spľasne skôr, než napadne prvý sneh. V minulosti si pamätám, že tu už boli také podobné iniciatívy a ako prišli, tak odišli.
    Určite súhlasím.
    Na Slovensku neplatí právny systém precedensov. Dva súdy, posudzujúci stav môžu rozhodnúť opačne.

    Vrátenie peňazí za plyn cez firmu SLOV-ENERGIA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.