Zavrieť

Porady

Hodnotenie zamestnancov

Čaute,
akým spôsobom hodnotíte zamestnancov Vašej firmy???
Naposledy upravil Petra66 : 07.04.08 at 10:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daxis je offline (nepripojený) Daxis

    Daxis
    Ahoj. V mojej firme vykonávame hodnotenie formou pracovných pohovorov. Ja zamestnancom prezentujem svoje hodnotenie ich práce (klady a zápory) a oni majú možnosť sa k tomuto hodnoteniu vyjadriť. Taktiež od svojich zamestnancov očakávam (a zvyčajne aj dostávam) námety na ich ďalšie vzdelávanie a nápady, čo by sa vo firme dalo zlepšiť. S takouto formou mám zatiaľ veľmi dobré skúsenosti.

    Petra66 je offline (nepripojený) Petra66

    Petra66
    Ahoj Daxis
    a nemali ste nejaký problém, ktorý sa riešil vo Vašej firme týkajúcu sa hodnotenia??? a ako ste to riešili???

    Daxis je offline (nepripojený) Daxis

    Daxis
    Potreboval by som vedieť, o aký problém sa jedná. Problémy sa vyskytnú vždy. Moja firma sa zaoberá poradenstvom pre manažment a jedným z produktov sú aj systémy hodnotenia zamestnancov.

    Petra66 je offline (nepripojený) Petra66

    Petra66
    Tak že či si nezistil nejaké nedostatky u Tvojich zamestancov pri ich hodnotení a že ako ste to ďalej riešili.. Napríklad že niekto robil veľké chyby a potom že si ho napríklad upozornil alebo rovno vyhodil...

    Daxis je offline (nepripojený) Daxis

    Daxis
    Ahoj. Teraz je mi Tvoja otázka jasnejšia. Nedostatky u zamestnancov mám zistené a pomenované ešte pred samotným hodnotením. Hodnotenie u nás prebieha formou pohovoru. So zamestnancom v prvom rade hľadáme príčiny nedostatkov a spôsoby, ako tieto nedostatky odstrániť. Na základe toho po vzájomnej dohode určíme patričné kroky, ako budeme ďalej postupovať a pri nasledujúcom hodnotení určíme, či realizované opatrenia priniesli želaný efekt. Môže sa ľahko stať, že príčinu sme zle stanovili (nie som vyštudovaný psychológ), alebo sme nenavrhli účinné opatrenia. V takomto prípade hľadáme ďalej,veď neexistuje neriešiteľná situácia. Ale taktiež sa môže stať, že zamestnanec nemá záujem sa zlepšovať (resp. odstrániť svoje nedostatky), v takomto prípade to riešim rýchlym postupom (výpoveď). Ale zatiaľ som nemusel nikoho prepustiť, dôležitý je totiž výber spolupracovníkov a tomu venujem zvlášť veľkú pozornosť.

    Stačí?

    Hodnotenie zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.