Zavrieť

Porady

ako zaúčtovať dopropis k majetku

Chcem sa opýtať, zaradili sme majetok do odpisov. teraz mi prišiel dobropis na na tento majetok čiže sa zmenila obstarávacia cena o dobropisovanú sumu. ako tento dobropis zaúčtujem?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronika82 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, zaradili sme majetok do odpisov. teraz mi prišiel dobropis na na tento majetok čiže sa zmenila obstarávacia cena o dobropisovanú sumu. ako tento dobropis zaúčtujem?
    ďakujem
    dobropis už zaradeného majetku: -022/-321.

    veronika82 je offline (nepripojený) veronika82

    veronika82
    ale ja už ho mam zaradený asi 2 mesiace a aj odpisy už boli účtované čiže cez 042 by som ani nemala účtovať. ja teraz potrebujem ponížiť 022,082,551.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronika82 Pozri príspevok
    ale ja už ho mam zaradený asi 2 mesiace a aj odpisy už boli účtované čiže cez 042 by som ani nemala účtovať. ja teraz potrebujem ponížiť 022,082,551.
    Odpisy- ich zníženie: -551/-082.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    S predchádzajúcimi príspevkami nesúhlasím.
    Ak je majetok zaradený do používania a uplatňujem si odpisy 2 mesiace, znižuje sa mi ZC a zvyšujú sa mi oprávky. Nemôžem zaúčtovať -551/-082, veď bol majetok zaradený do používania a odpis je potrebné adekvátne vypočítať.

    Práve riešim obdobný prípad a narazila som na túto tému, osobne postupujem a idem zaúčtovať nasledovne:

    Mám stroj zaradený do používania: 022/042 rok 2007
    Odpisy: 551/082
    Vystavený dobropis 4/2008

    V roku 2008 účtujem za 1-3/2008:
    551/082

    Zníženie OC samostatných hnuteľných vecí o sumy priznaných dobropisov:
    - ak bola FA neuhradená: -042/-321 (ak by bola uhradená: 315/042)

    zníženie hodnoty samostatných hnuteľných vecí: -022/-042 (tiež závisí od softu).

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Opravu odpisov za bežný rok by som riešila tak, ako Tweety, lebo majetok bol zaradený len 2 mesiace.
    Ak by šlo o majetok, ktorý som už odpisovala vlani, je jasné, že oprávky minulých období nie je možné upravovať.

    ako zaúčtovať dopropis k majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.