Zavrieť

Porady

prenajom

Dobry den,
prosim o radu ohladom prenajmu vozidla inej firme.

My ako prepravna firma ideme prenajat inej prepravnej firme vozidlo.
Nevie mi niekto poradit, ako by mala stat zmluva na tento prenajom? Naklady na opravu, nafta, dialnice... to vsetko budeme znasat i nadalej my, alebo firma ktorej prenajmeme vozidlo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Hladala som podobnú tému a našla som tvoj príspevok, zaujímalo by to aj mňa. Myslím si že by mala stačiť zmluva o prenájme, kde budú uvedené všetky skutočnosti o prenájme , t. j. dĺžka prenájmu, cena za prenájom, stav tachometra a stav nádrže pred začatím prenájmu a pod.

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    Takze si mozem kludne uplatnit naklady na opravy, naftu... do VOZD, ak budeme fakturovat len prenajom auta? aj tento prenajom bude potom VOZD?

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Vozidlo patrí Vašej firme, máte z neho príjem (na základe zmluvy o prenájme) náklady súvisiace s jeho chodom, údržbou by som dávala ako výdavok OVZD.

    Príjmy z prenájmu budú zúčtované ako POZD - v kolonke napr. ostatné príjmy, alebo závisí ako máte členený PD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.