Zavrieť

Porady

nepeňažný vklad spoločníka-auto

Všetkých velmi pekne zdravim, neviem ako postupovat pri vložení HM-auta do s.r.o.. Totiž živnostnik ma vo svojom majetku auta a este nejaky majetok, ktorý odpisuje druhy rok a planuje zrušiť zivnost a previest si ich do osobneho vlastnictva a nasledne vlozit ako nepenezny vklad do s.r.o. Prosim mozte mi poradit v akej cene ho vlozit , ci je nutne znalecky posudok a ako je to s odpismi? vopred dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    V tomto prípade by mal byt znalecký posudok, pretože to musí obsahovať aj spoločenská zmluva. Odpisy fungujú ako HIM.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Zúčtovanie pohľadávky za upísanie vlastné imanie 353/411
    Splatenie pohľadávky za upísanie vlastného imania 042/353
    Zaradenie do užívania HIMu 022/042
    Odpisy HIMu 551/082

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Tatianka Pozri príspevok
    to znamena ze sa mi navysi aj zakladne imanie?
    V zadaní píšeš, že ide o nepeňažný vklad do s.r.o. Je to logické.
    Ak by si nechcela navýšovať ZI, potom s.r.o. môže získať auto do majetku na základe kúpno-predajnej zmluvy.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ja som pochopila v zadaní otázky, že majiteľ pri založení SRO nechce dať peňažný vklad, ale nepeňažný - t.j. to auto - HIM.
    Môže to aj kombinovať. Auto bude ohodnotené napr. na 135 tis.Sk a rozdiel do 200 tis.Sk (65 tis.Sk) sa dá ako peňažný vklad ZI a pod., aby tam bol zachovaný 200 tis. vklad pri založení SRO, ale musí to byť v spoločenskej zmluve.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Súhlasím s predošlými odpoveďami.
    Len som chcel upozorniť, že v účtovníctve budú autá ocenené v uznanej cene vkladu (maximálne do výšky znaleckého posudku). Z tejto sumy sa budú počítať účtovné odpisy.
    Pre výpočet daňových odpisov však bude vstupnou cenou daňová zostatková cena u vkladateľa.
    Daňové odpisy sa budú počítať z daňovej zostatkovej ceny ku dňu vkladu u vkladateľa.

    Aschley1 je offline (nepripojený) Aschley1

    Aschley1
    Prosím a kolkol rokov odpisujem takyto majetok, ako nový alebo zohladním ze uz odpisovany bol cast doby ? dakujeeeeeeem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Aschley1 Pozri príspevok
    Prosím a kolkol rokov odpisujem takyto majetok, ako nový alebo zohladním ze uz odpisovany bol cast doby ? dakujeeeeeeem
    Ak ide o to konkrétne auto, tak odpisovať budeš 4 roky. Už vykonané odpisy u fyzickej osoby - szčo na to nemajú vplyv. Pre sro je to novo nadobudnutý majetok.

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Dobrý deň,

    spoločnosť s.r.o. sa už existuje niekoľko rokov, v minulosti mala viacero rôznych spoločníkov - fyzické osoby. Jeden z nich vymyslel postupy a zariadenia pre hlavnú činnosť spoločnosti a dal si to zaevidovať ako priemyselný úžitkový vzor, ktorý následne predal ako fyzická osoba spoločnosti s.r.o..Uzatvorili kupno-predajnu zmluvu na úžitkový vzor v hodnote napr. 5 mil. Sk. Spoločnosť užitkový vzor zaradila do majetku ako oceniteľné právo a odpisuje ho a voči spoločníkovi -fyz. osobe vedie dlhodobý záväzok, ktorý by mala splatiť.
    Postupne sa ale spoločník PEDAJCA užit. vzoru stal jediným spoločníkom s.r.o. - odkúpil podiely od ostatných a teraz je v situácii, že by si mal ako s.r.o. splácať voči sebe záväzok. Je to pre neho aj nevýhodné lebo zo zaplateného záväzku by ako fyz. osoba musel odviesť daň z príjmu.
    Je možné tento záväzok previesť do základného imania spoločnosti? teda by sa zvýšilo ZI o sumu záväzku. Čo by bolo na to potrebné - znalecký posudok? Musel by spoločník ako fyzicka osoba takto získaný podiel v s.r.o. zdaniť?

    Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

    Marek
    Naposledy upravil topper1 : 09.10.08 at 07:40

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.