Zavrieť

Porady

Výpis z účtu

Ahojte!
Viem, že táto téma sa k domácnosti veľmi nehodí, ale neviem sa rozhodnúť kam s tým. Potrebujem sa poradiť. Založili sme v Tatra banke firemný účet a robila to taká nemožná ženská, ktorá tomu vôbec nerozumie. Už mesiac čakám na vydanie bankomatovej karty a po urgencii na pobočke mi povedali, že tá šikovná pracovníčka ani neodoslala na ústredie požiadavku na vydanie bankomatovej karty a že pani šikovná u nich už nepracuje. A tak mám z toho samé nervy. Nemám s touto bankou skúsenosti a chcem sa spýtať, či je v pohode ak som ešte siedmeho v tomto mesiaci nedostala výpis z účtu, alebo mám zase utekať na pobočku hasiť čo šikovná pokašľala. Ja dostávam výpis z účtu k svojmu osobnému účtu vždy hneď na začiatku mesiaca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    To si musiš vysporiadať (overiť) v banke. Zistiť, či máš výpisy na požiadanie, alebo zasielane poštou. A asi znova požiadať o kartu.

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Ja som si z podobných skúseností s ochotnými pracovníkmi účet vTB zrušila.Manžel tam má ešte podnikateľský účet a ako píšete, dnes je 7. a výpis nemá, v iných bankách posielajú rýchlejšie.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Je to rôzne, každá banka má iný systém posielania ban.výpisov. Napr. ešte moji klienti nemajú výpisy ani z Poštovej banky a ani z ČSOB. Ja mám všetky na požiadanie, takže si prvého v mesiaci vždy výpisy vyberám osobne. Poštou je to veľmi zdlhavé.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Je to asi individuálne. Ja mám tiež účet v TB, nemám žiaden problém a výpis 4-5. v poštovej schránke.

    lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

    lu_lu
    nasa neziskovka ma ucet v TB, musim povedat, ze zopar veci vzhladom na nase specificke poziadavky a hlavne nasu pravnicku formu n.o. trvali dlhsie vybavit, lebo ich vacsinou konzultovali s centralou (boli sme prvou neziskovkou v danej pobocke), ale napr. nas informovali o vsetkom telefonicky, aby nam usetrili cas a po prvych obratoch na ucte nam vdaka statusu neziskovej organizacie odpustili vsetky poplatky nad ramec balicka (129,-), co za rok 2007 cinilo cca 1 000,-. Vypisy chodia ozaj az na konci prveho tyzdna (za marec prisiel dnes, ale to aj z CSOB). V case, ked som zakladala ucet, bolo to presne pred rokom, to bola najlepsia ponuka na trhu - takze aj to moze byt rozhodujuci faktor ostat, ci odist. Toto si vsak musi kazda FO, PO uvazit sama, nakolko len ona vie, ake financne operacie a hlavne kolko ich za mesiac vykona. Co sa tyka vypisu, ak niekomu chyba, treba sa naucit na internet-banking.

    lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

    lu_lu
    Jaaaj a este som zabudla to najdolezitejsie ohladom karty: stava sa to aj v inych bankach, fakt je to len o ludoch: manzelovi prisla domov platobna karta z CSOB, velmi som sa cudovala, pretoze ta predchadzajuca mala platnost do 09/10. Ale nejak sa na nu zabudlo, manzel pouzival svoju povodnu.... ...az raz, myslim, ze to bolo cca mesiac-dva po doruceni tej novej karty, sa svokor rozplyval nad tym, ze si nema ako vybrat peniaze, lebo staru kartu ma neplatnu a s novou su nejake problemy, vraj by ju mali mat v banke, ale asi ju uz mozno poslali, no, ze asi ju vystavia este raz... este v ten vecer bol vyskusat tu "manzelovu novu" kartu a cuduj sa svete: svokrov PIN fungova! A predstavte si, ze by to bol niekto uplne cudzi, ktory by mal "len" rovnake meno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.