Zavrieť

Porady

Účtovanie na účte 588 - Ostatné mimoriadne náklady

Zdravím chcel by som vedieť čo sa presne účtuje na 588 - Ostatné mimoriadne náklady lebo my sme sa učili že len pri predaji podniku ale chcel by som vedieť či môže byť aj napr. Nárok zamestnanca na náhradu škody spôsobenej neoprávnenou výpoveďou, Nárok zamestnancov na odstupné z dovôdu reorganizácie
Nárok občana na náhradu lieč. nákladov za úraz spôsobený ÚJ
Ak nie tak na, ktorom nákladovom účte sa to má účtovať ??? Ďakujem
Naposledy upravil vadalko : 07.04.08 at 13:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vadalko Pozri príspevok
    Zdravím chcel by som vedieť čo sa presne účtuje na 588 - Ostatné mimoriadne náklady lebo my sme sa učili že len pri predaji podniku ale chcel by som vedieť či môže byť aj napr. Nárok zamestnanca na náhradu škody spôsobenej neoprávnenou výpoveďou?? Ak nie tak na, ktorom nákladovom účte sa to má účtovať ??? Ďakujem za odpoveď
    Nárok na náhradu škody voči zamestnancom účtujeme 335/648AE.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    vadalko Pozri príspevok
    Zdravím chcel by som vedieť čo sa presne účtuje na 588 - Ostatné mimoriadne náklady lebo my sme sa učili že len pri predaji podniku ale chcel by som vedieť či môže byť aj napr. Nárok zamestnanca na náhradu škody spôsobenej neoprávnenou výpoveďou?? Ak nie tak na, ktorom nákladovom účte sa to má účtovať ??? Ďakujem za odpoveď
    Účet 588-určite nie.

    Ak by išlo o nárok zamestnanca na náhradu mzdy plynúcej z neplatného skončenia PP (§79 ZP) - tak sa domnievam, že je to mzdový náklad. - použijete účet 5 2 1.

    Z hľadiska daňového je potom potrebné ošetriť uvedený náklad, ak sa vzťahuje na minulé obdobie a nebola tvorená rezerva.

    vadalko je offline (nepripojený) vadalko

    vadalko
    Tým poškodeným je zamestnanec a ÚJ vzniká voči nemu záväzok len neviem či na 588

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    vadalko Pozri príspevok
    Nárok občana na náhradu lieč. nákladov za úraz spôsobený ÚJ
    Náhrady zo zodpovednosti za škody spôsobené fyzickým osobám
    548/379

    Účtovanie na účte 588 - Ostatné mimoriadne náklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.