Zavrieť

Porady

Pohľadávka od Soc. poisťovne

Ahojte,
v rokoch 1995 až 1996 som ako SZČO údajne Sociálnej poisťovni nezaplatil za poistenie v nezamestnanost 1372 Sk, a až teraz po viac ako 12-tich rokoch mi oznámili, že tú sumu evidujú ako pohľadávku, ktorú si následne s mojich preplatkov za rok 2007 stiahli.(v preplatkoch za roky predtým nič nechceli) Potrebujem vedieť, či tá doba 12 rokov nie je už náhodou na vymáhanie peňazí trochu veľa. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    pato69 Pozri príspevok
    Ahojte,
    v rokoch 1995 až 1996 som ako SZČO údajne Sociálnej poisťovni nezaplatil za poistenie v nezamestnanost 1372 Sk, a až teraz po viac ako 12-tich rokoch mi oznámili, že tú sumu evidujú ako pohľadávku, ktorú si následne s mojich preplatkov za rok 2007 stiahli.(v preplatkoch za roky predtým nič nechceli) Potrebujem vedieť, či tá doba 12 rokov nie je už náhodou na vymáhanie peňazí trochu veľa. Ďakujem

    Podľa § 147 a 148 zákona č. 463/03 o sociálnom poistení sa právo vymáhať premlčí po desiatich rokoch od právoplatnosti rozhodnutia /pozri si ten §/


    Napíš odvolanie z dôvodu premlčania.

    Ak ti nebolo vydané rozhodnutie, je 3 ročná premlčacia lehota - výkon rozhodnutia možno nariadiť najneskôr do 3 rokov po uplynutí lehoty určenej pre splnenie uloženej povinnosti.

    pato69 je offline (nepripojený) pato69

    pato69
    zuzana sustekova Pozri príspevok
    Podľa § 147 a 148 zákona č. 463/03 o sociálnom poistení sa právo vymáhať premlčí po desiatich rokoch od právoplatnosti rozhodnutia /pozri si ten §/


    Napíš odvolanie z dôvodu premlčania.

    Ak ti nebolo vydané rozhodnutie, je 3 ročná premlčacia lehota - výkon rozhodnutia možno nariadiť najneskôr do 3 rokov po uplynutí lehoty určenej pre splnenie uloženej povinnosti.
    Ďakujem Zuzke, podľa jej doporučenia som do SP poslal odvolanie, a peniažky mi predvčerom už vrátili. Ešte raz ďakujem

    Pohľadávka od Soc. poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.