Zavrieť

Porady

leasingova metoda odpisovania

Nevie mi niekto poradit a vysvetlit sposob vypoctu pri leasingovej metode odpisovania DHM ?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Lucia.9 Pozri príspevok
    Nevie mi niekto poradit a vysvetlit sposob vypoctu pri leasingovej metode odpisovania DHM ?
    Dakujem
    Najprv, pekne Ťa tu vítame.

    Stručne krátko:
    DHM odpisuješ podľa § 27 a § 28 zákona o dani z príjmov.(odpisové skupiny, rovnomerné, zrýchlené odpisy .....

    Majetok obstaraný na leasing odpisuješ podľa § 26, odst. 8. Odpisy vypočítane podľa tohto ustanovenia sa pracovne nazývajú leasingové.

    Podstata odpisov pri leasingu je v tom, že majetok odpíšeš za dobu trvania leasingovej zmluvy a odpisy počítaš na mesiace. Napr. majetok za 600 000,-
    leasing. zmluva trvá 36 mesiacov, t.z. 600 000/36= 16 666,66 -
    zaokruhlene =16 667.....t.j odpis na jeden mesiac.

    Ak si v pravom hornom rohu do hľadať napíšeš hľadané slovo (leasing, odpisy ....) zobrazia sa Ti témy, ktoré obsahuju dané slovo .....

    ...každým dňom sa niečo naučiš - treba hľadať, čítať a rozmýšlať
    Naposledy upravil azla : 09.04.08 at 11:38

    Lucia.9 je offline (nepripojený) Lucia.9

    Lucia.9
    Ďakujem krásne za privítanie aj za pomoc. Odpisovanie leasingu mi je jasné. Len v jednej publikácii som našla odstavec o leasingovej metode odpisovania, ale nebolo tam nic vysvetlené, takže keď to je klasická metóda odpisovania, tak už mám jasno. Potrebujem totiž k jednej dosť dôležitej práci nejaký návrh "zlepšovák" k DHM, preto hľadám kadečo. Ešte raz Vám ďakujem.

    leasingova metoda odpisovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.