Zavrieť

Porady

Kotol VIGAS na spaľovanie drevnej hmoty

Chystáme sa kúpiť kotol na drevo do rodinného domu. Bol nám ponúknutý 25 kW kotol značky VIGAS na pyrolitické spaľovanie. Nemáte niekto s ním skúsenosti, či to bude dobrá kúpa? Neradi by sme sa sklamali, lebo nie je najlacnejší.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Nekupujte vigas 25 !!!! Mal som ho 7 rokov bolo o kotol extra starane zapojeny ich predajcom zo vsetkym prislusenstvom z aku nadrzou 800.litrov a napriek tomu prehorel po 7 rokoch ! Zo 6-tky plechu sa stala ani nie 1-notka plech a kotol je na vyhodenie !!! Celych sedem rokov problem s dechtom a spaloval som len kvalitne drevo 4 roky sušene ! Nekupujte skoda peňazi ziadna úspora čista lož a zavadzanie zakazníka !!!

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Radšej by som sa poobzerala po nejakom inom. My s ním dobré skúsenosti nemáme. Za tri roky nám pretekala zadná stena za ohniskom, navarovali tam novú platňu a ovládanie čo je umiestnené hore na peci sme veľmi skoro menili. Keď sa pokazilo znovu manžel to odpojil úplne a ovládanie prerobil na manuálne. Mali sme ho asi 5 rokov a potom sme kúpili iný.
    kupili ste si ten kotol???? ja idem kupovat uz druhy ten prvy mi vydrzal 10 rokov, je tam ale obrovské mnozstvo moznosti zapojenia tak by som sa chcel poinformovat o neakych novinkach, viac hlav viac rozumu. Vykurujeme 2X 144m2 a mame vigas 25

    Pavol Zemancik - -

    Kotol VIGAS na spaľovanie drevnej hmoty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.