Zavrieť

Porady

1 % z obstarávacej ceny

Máme zamestnancov, ktorí pracujú ako obchodní zástupcovia. Keďže využívajú naše autá na prácu zdaňujeme im to 1 % z obst. ceny vozidla. Nevie mi niekto poradiť ako to zaúčtovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    ivni Pozri príspevok
    Máme zamestnancov, ktorí pracujú ako obchodní zástupcovia. Keďže využívajú naše autá na prácu zdaňujeme im to 1 % z obst. ceny vozidla. Nevie mi niekto poradiť ako to zaúčtovať.
    Ak sú to skutočne zamestnanci na pracovnú zmluvu, tak nechápem prečo by mali platiť daň z príjmu za používanie firemných vozidiel na pracovnú cestu ?
    Účtuje sa predpis 331/342, úhrada dane 342/221.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    1% z OC sa zdaňuje len vtedy ak auta používajú aj na súkromné účely.

    ivni je offline (nepripojený) ivni

    ivni
    Sú na pracovnú zmluvu. Auto však parkuje v ich bydlisku a používajú ho aj na súkromné účely.
    Neviem ako to mám zaúčtovať pri výplate.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivni Pozri príspevok
    Sú na pracovnú zmluvu. Auto však parkuje v ich bydlisku a používajú ho aj na súkromné účely.
    Neviem ako to mám zaúčtovať pri výplate.
    Veď to máš v prvom príspevku od liba2.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivni Pozri príspevok
    Pardon tú daň chápem, ale neviem si predkontovať to 1%, je to zamestnanca príjem.
    Ale nie je to náklad zamestnávateľa, preto sa neúčtuje na 521.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivni Pozri príspevok
    A ako sa to teda účtuje. Ja viem, že 521 nie, ale neviem aký účet tam použiť.
    Žiadny,len pri výpočte miezd budú mať zamestnanci položku naturálna mzda (1% z OC), aby program správne vypočítaval daň. Len pozor aby bola tá položka správne zadefinovaná a nevstupovala do vymeriavacého základu poistného.

    ivni je offline (nepripojený) ivni

    ivni
    Ďakujem za odpoveď, zajtra si to pozriem v robote. Robím to prvý krát, mzdová mi vytlačila výplaty a nejako mi to tam nešlo. Musím to mrknúť v práci.
    Zatiaľ veľké dík.

    1 % z obstarávacej ceny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.