Zavrieť

Porady

nezdaniteľná suma a vymeriavací základ

Zdravím. Môžem zamestnancovi vo vyplate uplatnit nezdaniteľnú sumu, ak nastúpil do zamestnania 25.03.2008 a jaho vymer. základ bol za marec 2008 4000,- Sk. Vyhlásenie podpísané má.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    monspa Pozri príspevok
    Zdravím. Môžem zamestnancovi vo vyplate uplatnit nezdaniteľnú sumu, ak nastúpil do zamestnania 25.03.2008 a jaho vymer. základ bol za marec 2008 4000,- Sk. Vyhlásenie podpísané má.
    Môžeš, ak za Marec 2008 nemal podpísané Vyhlásenie k dani u iného zamestnávateľa.

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Môžem zamestnancovi uplatnit nezdaniteľnú sumu ak mal v 09/2008 odpracované 3 dni a bol PN. Jeho vymeriavací základ bol 1200 Sk.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Pokiaľ máš od neho podpísané daňové vyhlásenie, tak môžeš. Nezáleží na tom koľko mal odpracované.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    monspa Pozri príspevok
    Môžem zamestnancovi uplatnit nezdaniteľnú sumu ak mal v 09/2008 odpracované 3 dni a bol PN. Jeho vymeriavací základ bol 1200 Sk.
    Pre endrju:

    máš to márne ...
    A ja chcem vedieť, či môžem uplatniť nezdaniteľnú časť na daňovníka pri vymeriavacom základe Sk 500,--

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    monspa Pozri príspevok
    Môžem zamestnancovi uplatnit nezdaniteľnú sumu ak mal v 09/2008 odpracované 3 dni a bol PN. Jeho vymeriavací základ bol 1200 Sk.
    Nezálaží na výške zárobku, záleži len na tom, aby si zamestnanec v danom meisaci uplatnil nezdaniteľnú časť len u teba a u nikoho iného - a mal u teba podpísané vyhlásenie

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Nezálaží na výške zárobku, záleži len na tom, aby si zamestnanec v danom meisaci uplatnil nezdaniteľnú časť len u teba a u nikoho iného - a mal u teba podpísané vyhlásenie


    Čo a kde podpísal, je jeho problém, mne záleží len na tom, čo podpísal (a nárokuje si) u mňa.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Paula Pozri príspevok
    Čo a kde podpísal, je jeho problém, mne záleží len na tom, čo podpísal (a nárokuje si) u mňa.
    Jasné je to jeho vyhlásenie a je na ňom či je pravdivé - to zisťovať fakt nebudem
    Len som myslela aj na situácie, keď ti nastúpi v priebehu mesiaca, vtedy predsa zisťuješ či si v daný mesiac uplatnil nezdaniteľnú časť u bývalého zamestnávateľa alebo nie

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Ďakujem za odpovede. Ja som chcela informácie v apríli, avšak potom som už tému nesledovala, pretože mi postačila tá prvá odpoveď. Ospravedlňujem sa endrju-ovi, že som už nereagovala na jeho príspevok. Dnešnú otázku položila moja kolegyňa, ktorá si neuvedomila, že už vlastne bolo na toto odpovedané.

    nezdaniteľná suma a vymeriavací základ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.