Zavrieť

Porady

sídlo spoločnosti u rodičov

Práve zakladám s. r. o. a sídlo som uviedla v byte mojich rodičov. Mám však teraz obavu, aby im nebola vyrubená vyššia daň z bytov, kvôli sídlu spoločnosti. V uznesení nášho mesta sa uvažuje len s týmto:
1. daň z bytov
2. daň z nebytových priestorov
a) v bytových domoch určených na podnikanie (predajne, kancelárie...)
b) v bytových domoch určených ako garáž.
Prosím vie mi niekto poradiť ako sa tomu vyhnúť, resp. daň minimalizovať. Uvažovala som nad tým, že spíšeme nájomnú zmluvu napr. na 2 m2 (písací stôl - činnosť spoločnosti je vedenie účtovníctva).
A ešte jedna otázka ma zaujíma. Sídlo spoločnosti je u rodičov, ale fyzicky ju vykonávam vo svojom prenajatom byte. Je potrebné potom nahlásiť na živnostenský úrad prevádzkareň a zriadiť inšpekčnú knihu a následne prevádzkareň nahlásiť na daňový úrad? Netreba to ešte niekde nahlasovať? Ďakujem za každú pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Mám klienta, ktorý má roky sídlo u svokrovcov, pracuje tiež vo svojom byte. Akurát potreboval pripojiť k zakladaniu s.r.o. súhlas vlastníkov domu, že môže prevádzkovať svoju s.r.o. v ich sídle. Iné oznámenia nikde nepotreboval.

    Pampie je offline (nepripojený) Pampie

    Pampie
    A rodičia nemusia nahlásiť a následne platiť vyššiu daň z bytu? Táto otázka ma hlavne trápi. Inak ďakujem za odpoveď.

    sídlo spoločnosti u rodičov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.