Zavrieť

Porady

zubný kameň

Krásny deň želám,

trápia ma moje zuby, stále sa mi kazia, umývam si ich 2 x denne, uz som mala 2 mŕtve, co mi ich zubár robil, to strasne bolelo.

Môj najväčší problém je zubný kameň - pravidelne sa mi ho robí veľká vrstva, hlavne na stoličkách. Každého pol roka mi to zubár obrusuje, dosť sa za to hanbím, lebo on si isto myslí, že sa o zuby nestarám.

Poraďte mi, prosím nejakú zubnu pastu, alebo nekajé tipy, ako mám kameňu predchádzat.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Zdravie zubov je 90% genetika. Mám to overené, vyskúšané, odsúhlasené.
    Mám overené a odskúšané radu Elmex, vrátane ústnej vody a tiež gelu, ktorý zároveň remineralizuje a spevňuje sklovinu nanáša sa 1x týženne na umyté zuby.
    Skús, uvidíš, ale určite ti tu poradia aj ostatní
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    tu som este nikdy nepoužívala

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    Mám taký istý problém, avšak na rozdiel od tvojho zubára, môj mi povedal, že ukladanie zubného kameňa je individuálne a nie je to tým, že sa o zuby nestarám. A čo bola, aspoň pre mňa, dôležitá informácia, podobným spôsobom sa vraj ukladajú kamene alebo piesok aj v iných častiach tela /žlčník, obličky/. Teda treba sa snažiť prečisťovať organizmus, aby sa škodliviny vyplavovali.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Martasch Pozri príspevok
    Mám taký istý problém, avšak na rozdiel od tvojho zubára, môj mi povedal, že ukladanie zubného kameňa je individuálne a nie je to tým, že sa o zuby nestarám. A čo bola, aspoň pre mňa, dôležitá informácia, podobným spôsobom sa vraj ukladajú kamene alebo piesok aj v iných častiach tela /žlčník, obličky/. Teda treba sa snažiť prečisťovať organizmus, aby sa škodliviny vyplavovali.
    žlčníkové kamene som uz prekonala, takze aj tam môze byt problém, takto som nikdy neuvažovala, DIKY.
    je tomu rok co som bola na operácii a začala som sa o seba starať, hlavne pitný rezim a zdravá strava.

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    Ja si cistenie zubov bez nite ani predstavit neviem, nuz a kamen sa mi tvori tiez dost. Zuby dost reaguju aj na napoje ktore pijes.Moje drogy kava a cajicky tomu asi moc neprospievaju. Stravujem sa pomerne zdravo a tekutin vypijem viac ako treba.
    Asi je to dost individualna zalezitost.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    S tou dentálnou niťou plne súhlasím, aj my používame a kefku zásadne mäkkú najlepšie skúsenosti s Curaprox ultra soft.

    naan je offline (nepripojený) naan

    naan
    veľmi dobre účinky proti zubnému kameňu má zubná pasta Toothgel - s vysokým obsahom aloe vera.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ja mám dobré skúsenosti so zubnou pastou Signal s mikrogranulami. Vždy som mala zubný kameň a ako ju používam, mám pokoj.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Okrem pasty je velmi dolezity system cistenia zubov, nechapem, preco o tom zubni doktori nevravia, mne sa tiez dost ukladal zubny kamen a tiez mi to bolo trapne, pretoze od dietata si zuby pravidelne umyvam, ale len par rokov dozadu som zistila, ze nespravne. Kefka musi byt v dobrom stave a skor by som tu makku neodporucila a zuby si umyvam jednu minutu /pocitam si v duchu do 60/ a to vsetky plochy systematicky a dokladne aj priecne a faktom je, ze zubny kamen sa mi tvori o 90 percent menej.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Moja zubárka tvrdí, že vôbec by sa nemali používať tvrdé kefky, ale mäkké , dôležitá je technika- tak ako si uviedla ty Marta, výsledok sa potom dostaví. Ja tú kefku mám na odporučenie mojej zubárky a som s ňou spokojná aj celá rodina a naozaj sa u muža znížili problémy so zubami.
    Ja, klop, klop, genetika funguje, ešte nemám plombu a to mám nejaké tie jary odžité

    KIKA28 je offline (nepripojený) KIKA28

    KIKA28
    no neviem mojej dcére sa kazia ale chúďa ani neje poriadne sladké ale poradili mi elmex zubnú pastu a majú aj nejaký gél proti zubnému kameňu stojí cca 130sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.