Zavrieť

Porady

Schválený nový zákon o zamestnanosti

Dobrý deň, máte prosím niekto link na novo schválený zákon o zamestnanosti? Mal by platiť od 1.5.2008. Neviem sa k nemu nikde dostať. Chcem od 1.5. zamestnať človeka z úradu práce a potrebujem vedieť, čo sa pre mňa zmenilo. Ďakujem za odpovedi .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draha24 je offline (nepripojený) draha24

    draha24
    Ďakujem za link, ale je to na mňa veľmi zložité. Preto poprosím o priamu radu. Je pre mňa výhodnejšie zamestnať pracovníčku ešte teraz v apríli, alebo mám počkať na máj. Vytváram nové pracovné miesto, pracovníčka bola u mňa na dohodu, ( má vyše 50 rokov, na UP je evidovaná 3 roky)a chcem ju zobrať na celý pracovný úväzok. Ďakujem

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    draha24 Pozri príspevok
    Ďakujem za link, ale je to na mňa veľmi zložité. Preto poprosím o priamu radu. Je pre mňa výhodnejšie zamestnať pracovníčku ešte teraz v apríli, alebo mám počkať na máj. Vytváram nové pracovné miesto, pracovníčka bola u mňa na dohodu, ( má vyše 50 rokov, na UP je evidovaná 3 roky)a chcem ju zobrať na celý pracovný úväzok. Ďakujem
    Treba počkať na máj 2008, kedy bude platiť novela zákona - rozšíria sa možnosti kompenzácií pre znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie. Ale zákon treba dôsledne preštudovať, aby sa dala vhodná "podpora" ušiť uchádzačovi na mieru. Zákon vyjde v druhej polovici apríla - dnes len odišiel do redakcie Zbierky zákonov. Potom treba zákon v komplexnej rekodifikovanej podobe hľadať na tomto linku http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...xi_zak_fr0.htm

    draha24 je offline (nepripojený) draha24

    draha24
    ajobs Pozri príspevok
    Treba počkať na máj 2008, kedy bude platiť novela zákona - rozšíria sa možnosti kompenzácií pre znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie. Ale zákon treba dôsledne preštudovať, aby sa dala vhodná "podpora" ušiť uchádzačovi na mieru. Zákon vyjde v druhej polovici apríla - dnes len odišiel do redakcie Zbierky zákonov. Potom treba zákon v komplexnej rekodifikovanej podobe hľadať na tomto linku http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...xi_zak_fr0.htm


    Ďakujem, pozerám sa na to z mojej stránky ( ako zamestnávateľa). Vyľakala ma tam výška max. príspevku na nové miesto. V starom znení je 100% nákladov na mzdu a v novele je max.30%. Preto uvažujem nad urýchleným vybavovaním prac. zmluvy. Viete mi poradiť aj o tom ?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    draha24 Pozri príspevok
    Ďakujem, pozerám sa na to z mojej stránky ( ako zamestnávateľa). Vyľakala ma tam výška max. príspevku na nové miesto. V starom znení je 100% nákladov na mzdu a v novele je max.30%. Preto uvažujem nad urýchleným vybavovaním prac. zmluvy. Viete mi poradiť aj o tom ?

    100% nákladov na mzdu ÚP nikdy nehradil, bola to vždy len časť, aj to sa počítalo z minimálnej mzdy. V novele zákona je uvedená cena práce, teda aj odvody a z priemernej mzdy - keďže je tam veľa možností, ako získať nejakú dotáciu, musíš si sama nájsť vhodný paragraf - nedá sa univerzálne poradiť.

    draha24 je offline (nepripojený) draha24

    draha24
    ajobs Pozri príspevok
    100% nákladov na mzdu ÚP nikdy nehradil, bola to vždy len časť, aj to sa počítalo z minimálnej mzdy. V novele zákona je uvedená cena práce, teda aj odvody a z priemernej mzdy - keďže je tam veľa možností, ako získať nejakú dotáciu, musíš si sama nájsť vhodný paragraf - nedá sa univerzálne poradiť.
    Ešte raz ďakujem za radu. Bola som sa osobne pýtať na UP, mali akurát po školení. Presnejšie pokyny budú mať až v máji, ale keď sme prerátavali možnosti, výhodnejší sa mi zdá tento nový zákon. Dá sa využiť viacej paragrafov po sebe. Len si musím preštudovať, ktorý z tých odsekov bude pre mňa najvyužiteľnejší. Takže ešte raz ďakujem.

    Schválený nový zákon o zamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.