Zavrieť

Porady

Výška ZI v EUR

Ahojte poradaci,
vzhladom na bliziace sa zavedenie EURa a vzhladom na moju snahu "drzat hubu a krok" by som chcela pre nasu s.r.o. poziadat na ORSR o zmenu ZI.
Je mi jasne ze spolocnici sa najskor dohodnu na prepocte ZI 200.000sk na Eurá a potom dám návrh na zmenu.
nie je mi vsak jasné, ci si mozu spolocnici urcit kurz akym ZI prerataju aby dostali sumu v EUR, alebo je nejaka suma v EUR ktora je považovaná za minimum pri s.r.o.?

Vrelá vdaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Kurz na prepočet všetkých údajov v účtovníctve bude stanovený zákonom v JÚLI 2008.

    Mamoo je offline (nepripojený) Mamoo

    Mamoo
    ano to je jasne, a bude to snad este v juni.
    ale bez ohladu na tento konvergentny kurz maju firmy moznost zmenit svoje ZI z Sk na EUR kedykolvek. Tie co vznikaju teraz si uz mozno ZI v Eur aj uvadzaju hned pri zapise.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ešte len teraz je spôsob zaokrúhlovania vkladov v pripomienkovom konaní:

    http://www.euromena.sk/aktuality-pri...m=&sto=&page=1

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ja už mám firmy , ktorý majú ZI už uvedené v eurách a je to 5000 EUR.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Mamoo Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,
    vzhladom na bliziace sa zavedenie EURa a vzhladom na moju snahu "drzat hubu a krok" by som chcela pre nasu s.r.o. poziadat na ORSR o zmenu ZI.
    Je mi jasne ze spolocnici sa najskor dohodnu na prepocte ZI 200.000sk na Eurá a potom dám návrh na zmenu.
    nie je mi vsak jasné, ci si mozu spolocnici urcit kurz akym ZI prerataju aby dostali sumu v EUR, alebo je nejaka suma v EUR ktora je považovaná za minimum pri s.r.o.?

    Vrelá vdaka!
    V zmysle znenia platného Obchodného zákonníka min. 200.000,- Sk alebo 5.000,- Eur.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.