Zavrieť

Porady

Brigádnická práca študenta

normálna baba
Dobrý deň prajem, potrebujem poradiť, keby ste boli takí láskaví a povedali mi, či môžem študentovi pri Dohode o brigádnickej práci študentov dať podpísať Vyhlásenie (v prípade, že ho nemá podpísané u iného zamestnávateľa)? Ak bude mať napríklad 3000 Sk hrubé, alebo 5000 Sk hrubé, tak nemusí tým pádom platiť 19 % daň? Lebo mu vyjde mínusový základ dane. (trochu som z toho vyšla, potrebujem poradiť.). Zatiaľ veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Áno, ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu v ktorom si uplatní NČ, nebude platiť žiadnu daň.
0 0
Kvietok69 Kvietok69

Kvietok69 je offline (nepripojený) Kvietok69

normálna baba
Srdečná vďaka! Prajem pekný deň.
0 0
eLKa:) eLKa:)

eLKa:) je offline (nepripojený) eLKa:)

Ahoj, mám podobnú otázku, len trochu viac dohôd.
Študentka pracuje na viac (3) zmluvy o brigádnickej činnosti, na jednej podpísala vyhlásenie pre uplatnenie nezdaniteľnej časti. Ostatné jej strhávajú zrážkou.
Na konci roka zisti, že zarobila 95.000 Sk (na 40800 uplatní nezdaniteľnú časť; z 54200 sa jej zrazí daň zrážkou)

Podá si daňové priznanie.
Vráti sa jej tá daň, alebo časť?

Počula som o nejakej hranici polovice nezdaniteľnej mzdy do ktorej sa vracia daň a nad ňu už nie a mám v tom teraz akýsi chaos.

Ak zarobí viac ako tých 49000, bude musieť ešte tu strhnutú daň aj doplatiť, alebo to čo si uplatnila na vyhlásenie je v pohode, len to čo sa jej strhlo zrážkou sa jej nevráti?

Ďakujem za odpoveď a pomoc
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

eLKa:) Pozri príspevok
Ahoj, mám podobnú otázku, len trochu viac dohôd.
Študentka pracuje na viac (3) zmluvy o brigádnickej činnosti, na jednej podpísala vyhlásenie pre uplatnenie nezdaniteľnej časti. Ostatné jej strhávajú zrážkou.
Na konci roka zisti, že zarobila 95.000 Sk (na 40800 uplatní nezdaniteľnú časť; z 54200 sa jej zrazí daň zrážkou)

Podá si daňové priznanie.
Vráti sa jej tá daň, alebo časť?

Počula som o nejakej hranici polovice nezdaniteľnej mzdy do ktorej sa vracia daň a nad ňu už nie a mám v tom teraz akýsi chaos.

Ak zarobí viac ako tých 49000, bude musieť ešte tu strhnutú daň aj doplatiť, alebo to čo si uplatnila na vyhlásenie je v pohode, len to čo sa jej strhlo zrážkou sa jej nevráti?

Ďakujem za odpoveď a pomoc
Na konci roka sa rozhodne, že daň zrážkovú bude považovať za nevysporiadanú, teda ako preddavkovú. Zráta všetky príjma a uplatní si celú nezd. čiastku za rok 2008.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
eLKa:) Pozri príspevok
Ahoj, mám podobnú otázku, len trochu viac dohôd.
Študentka pracuje na viac (3) zmluvy o brigádnickej činnosti, na jednej podpísala vyhlásenie pre uplatnenie nezdaniteľnej časti. Ostatné jej strhávajú zrážkou.
Na konci roka zisti, že zarobila 95.000 Sk (na 40800 uplatní nezdaniteľnú časť; z 54200 sa jej zrazí daň zrážkou)

Podá si daňové priznanie.
Vráti sa jej tá daň, alebo časť?
Podá si daňové priznanie a v prípade, že bude mať príjem taký ako píšeš - 95 000, tak je to stále menej ako je ročná nezdaniteľná čiastka, takže jej bude celá daň vrátená. ˇA to daň zrazená i zaplatená ako preddavok (v prípade, že bola zaplatená)
0 0
eLKa:) eLKa:)

eLKa:) je offline (nepripojený) eLKa:)

Ďakujem za odpovede. Som rada, že mi nič neušlo )
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci
Prosím Vás veľmi pekne o pomoc máme dievča ktoré nám chodí upratovať
do firmy je to brigádnická práca študenta chodí ešte na strednú školu 4.roč.
a chcem sa opýtať koľko najviac môže odpracovať hodín za jeden rok
u nás??Je to neobmedzenééé????
Vďaka pekne za pomoc Silvia
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci
Prosím Vás veľmi pekne o pomoc máme dievča ktoré nám chodí upratovať
do firmy je to brigádnická práca študenta chodí ešte na strednú školu 4.roč.
a chcem sa opýtať koľko najviac môže odpracovať hodín za jeden rok
u nás??Je to neobmedzenééé????
Vďaka pekne za pomoc Silvia
tu máš všetko pekne vysvetlené

Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227



(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.

(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.


[hore]§ 228


(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode musí byť uvedené: dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(2) Dohoda o brigádnickej práci študentov sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ďakume ti pekne za radu a prajem pekný den Silvia
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Dobrý deň!
Keď sa zamestná študentka na dohodu o brigádnickej práci, tak je niekde stanovené, že koľko musí na 1 hodinu minimálne zarobiť???
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Lotarka Pozri príspevok
Dobrý deň!
Keď sa zamestná študentka na dohodu o brigádnickej práci, tak je niekde stanovené, že koľko musí na 1 hodinu minimálne zarobiť???
Nikde, je to vec dohody. Je to dohodnutá odmena medzi z-ľom a brigádnikom
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ďakujem
0 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

Vlani sme mali brigádničku cez prázdniny medzi 3. a 4. ročníkom strednej školy. O brigádu sa uchádza aj tento rok, kedy má už po maturite a chce ísť študovať na vysokú školu (v júni má prijímačky). Spĺňa ešte štatút študenta? Aké potvrdenie mi má priniesť? Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

samo zv Pozri príspevok
Vlani sme mali brigádničku cez prázdniny medzi 3. a 4. ročníkom strednej školy. O brigádu sa uchádza aj tento rok, kedy má už po maturite a chce ísť študovať na vysokú školu (v júni má prijímačky). Spĺňa ešte štatút študenta? Aké potvrdenie mi má priniesť? Ďakujem
do konca augusta je študentom strednej školy - potvrdenie zo SŠ.
0 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Mám však ešte otázočku, či je škola oprávnená a povinná dať potvrdenie o návšteve školy, keď je "šudent" po maturite?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

samo zv Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Mám však ešte otázočku, či je škola oprávnená a povinná dať potvrdenie o návšteve školy, keď je "šudent" po maturite?
potvrdzujú štúdium za 4. ročník. Nemala som s tým zatial problém. Mnohí živnostníci ho potrebujú na uplatnenie daňového bonusu a pýtajú si ho až v nasl. roku.
0 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Potrebovala by som poradiť, ako správne napísať do DoBPŠ dohodnutý rozsah týždenného pracovného času. Môžem tam napísať 20 h (t.j. 1/2 celého fondu). Musí potom študent tento počet hodín aj skutočne odpracovať ? Alebo tam napíšem maximálne 20 h týždenne. Ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

milanr Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť, ako správne napísať do DoBPŠ dohodnutý rozsah týždenného pracovného času. Môžem tam napísať 20 h (t.j. 1/2 celého fondu). Musí potom študent tento počet hodín aj skutočne odpracovať ? Alebo tam napíšem maximálne 20 h týždenne. Ďakujem
napíšeš max. 20 hod./týždeň
0 0
Mima P. Mima P.

Mima P. je offline (nepripojený) Mima P.

Ahojte.
Mam otazku k teme: aku maximalnu ciastku moze brigadnik student zarobit, aby mu nevznikli nejake naviac povinnosti voci dan. uradu, ZP a pod.? Myslim rocne zuctovania, DP a pod.
Vopred dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať