Zavrieť

Porady

Prevod z BÚ s.r.o.

Konateľ s.r.o. previedol peniaze z bankového účtu s.r.o. na bankový účet fyzickej osoby-živnostníka,ktorým je tiež on. Poraďte,ako to zaúčtovať v PÚ s.r.o.? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MILKA58 Pozri príspevok
    Konateľ s.r.o. previedol peniaze z bankového účtu s.r.o. na bankový účet fyzickej osoby-živnostníka,ktorým je tiež on. Poraďte,ako to zaúčtovať v PÚ s.r.o.? ďakujem.
    Trebárs ako pôžička (pohľadávka) s.r.o. tej fyzickej osobe.

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Pekný deň, na základe zmluvy o pôžičke naša spoločnosť poskytla dlžníkovi prevodom z účtu na účet, bezúročnú, krátkodobú finančnú výpomoc.
    Prosím o pomoc, ako to najlepšie zaúčtujem: 378/221 Stačí, alebo musím isť cez ID a účet 249 - najskôr ako predpis pôžičky a potom úhrada cez BÚ.
    Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mikumi Pozri príspevok
    Pekný deň, na základe zmluvy o pôžičke naša spoločnosť poskytla dlžníkovi prevodom z účtu na účet, bezúročnú, krátkodobú finančnú výpomoc.
    Prosím o pomoc, ako to najlepšie zaúčtujem: 378/221 Stačí, alebo musím isť cez ID a účet 249 - najskôr ako predpis pôžičky a potom úhrada cez BÚ.
    Ďakujem.

    Najprv predpis na základe zmluvy a potom prevod.

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Ďakujem Smith, takže idem cez ID 378/249 a cez banku uhradiť 249/221???
    Keď mi dlžník vráti sumu účtujem 221/378?
    Alena Šimová
    podľa mňa nie je správne účtovanie 378/249. Ak sa s niekým dohodnem, že mu poskytnem pôžičku, to ešte nie je môj záväzok. Zúčtovala by som iba 378/221, úhradu pôžičky 221/378. Ďalšia vec je, že na účte 249 sa účtujú prijaté krátkodobé pôžičky.

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Ďakujem Alenka, Tvoj postup som už použila v príspevku č.4, len som si nebola celkom istá či to stačí. Spravím to len cez banku 378/221.
    Hoci podľa Cenigovej na stane 164, ona používa účet 249, ale na strane 393 už píše iba o pôžičke - prijatej na zákl.zmluvy. Nikde som nenašla účtovanie na poskytnutú pôžičku.
    Takže ešte raz ďakujem Tebe aj Smitovi.
    Alena Šimová
    Cenigová na strane 164 hovorí o prijatých pôžičkách, ktoré sa účtujú 221,211/249 pri prijatí peňazí, nie pri zmluve. A na strane 393 účtovanie 378/249 je podľa mňa k cenným papierom

    Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

    Ivuchak
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Trebárs ako pôžička (pohľadávka) s.r.o. tej fyzickej osobe.
    Zdravím.Mám podobný problém : 2 SRO, 2 účty, 1 konateľ. Rozdiel je v tom, že náš konateľ to robí často, presúva peniaze hore-dole, podľa potreby. A čo úroky ? Nemusia byť ? Ak existuje jednoduchšie riešenie, uvítam. Ďakujem. Pekný deň.

    Mihi je offline (nepripojený) Mihi

    Veselý človek Mihi
    Ivuchak Pozri príspevok
    Prosím, nikto?
    Niekde tu k tomu bola diskusia, ja som to tiež potrebovala a našla som odpoveď tu.
    Pokúsim sa ju nájsť....

    Mihi je offline (nepripojený) Mihi

    Veselý človek Mihi
    Ivuchak Pozri príspevok
    Zdravím.Mám podobný problém : 2 SRO, 2 účty, 1 konateľ. Rozdiel je v tom, že náš konateľ to robí často, presúva peniaze hore-dole, podľa potreby. A čo úroky ? Nemusia byť ? Ak existuje jednoduchšie riešenie, uvítam. Ďakujem. Pekný deň.
    Nenašla som tú poradu, ktorá mne pred časom pomohla, ale ja som to urobila takto: (neviem, či je to dobre)

    U mňa išlo o krátkodobé pôžičky - ale často sa opakujúce
    Účtovanie na strane dlžníka (jedna s.r.o.):
    príjem pôžičky na BÚ, alebo do pokladne - 221, 211 / 249
    predpis úrokov - 562 / 249
    úhrada pôžičky a úrokov - 249 / 221, 211

    Účtovanie na strane veriteľa (druhá s.r.o.):
    poskytnutie pôžičky z BU, alebo z pokladne - 378 / 221, 211
    predpis úrokov - 378 / 662
    príjem úhrady pôžičky a úrokov - 221, 211 / 378

    Ja som to riešila ako bezúročné pôžičky, ale ak tam bude úrok, tak by možno bolo dobre rozdeliť v analytike pôžičku a úrok.

    Treba k tomu urobiť zmluvu o pôžičke.

    Dúfam, že to je dobre

    Mihi je offline (nepripojený) Mihi

    Veselý človek Mihi
    Mihi Pozri príspevok
    Nenašla som tú poradu, ktorá mne pred časom pomohla, ale ja som to urobila takto: (neviem, či je to dobre)

    U mňa išlo o krátkodobé pôžičky - ale často sa opakujúce
    Účtovanie na strane dlžníka (jedna s.r.o.):
    príjem pôžičky na BÚ, alebo do pokladne - 221, 211 / 249
    predpis úrokov - 562 / 249
    úhrada pôžičky a úrokov - 249 / 221, 211

    Účtovanie na strane veriteľa (druhá s.r.o.):
    poskytnutie pôžičky z BU, alebo z pokladne - 378 / 221, 211
    predpis úrokov - 378 / 662
    príjem úhrady pôžičky a úrokov - 221, 211 / 378

    Ja som to riešila ako bezúročné pôžičky, ale ak tam bude úrok, tak by možno bolo dobre rozdeliť v analytike pôžičku a úrok.

    Treba k tomu urobiť zmluvu o pôžičke.

    Dúfam, že to je dobre
    Vzor zmluvy o pôžičke som tiež našla tu niekde

    Mihi je offline (nepripojený) Mihi

    Veselý človek Mihi
    Ešte som našla jeden vzor zmluvy o pôžičke, ale to je skôr pre pôžičku medzi PO a FO.
    Ak niekomu pomôže, prikladám aj ten

    Mihi je offline (nepripojený) Mihi

    Veselý človek Mihi
    Ešte som chcela pridať jeden vzor zmluvy o pôžičke a dohody o splátkach, ale nejako sa mi nedá priložiť

    ...tak možno nabudúce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.