Zavrieť

Porady

Založenie živnosti a odvody

Chcela by som sa spýtať, od 1.4.2008 sme manželovi založili živnosť. Na SP nám bolo povedané že na nemocenské a dôchodkové poistenie sa nemusí prihlásiť, že je oslobodený od platenia ako SZČO, lenže my sme to platiť chceli a tak sa prihlásil ako dobrovoľne poistená osoba. Chcem sa spýtať či si tieto platby do SP bude môcť na konci roka v daňovom priznaní uplatniť do nákladov alebo to treba nejako prehlásiť ako platby SZČO. Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Ešte doplním: ak mu po roku vznikne povinnosť platiť do SP ako SZČO, môže sa rozhodnúť, či bude ďalej platiť aj ako dobrovoľný platca. Ak nie, je potrebné podať odhlášku z dobr.poistenia.

    ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

    ivka22
    chcela by som sa opytat ako to je s odpocitanim nakladov ked ma niekto remeselnicku zivnost. ake su v tomto pripade ohlasovacie povinnosti a platby? dakujeeeem

    Založenie živnosti a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.