Zavrieť

Porady

Ceniny

Pozdravujem všetkých poraďákov, chcela by som poprosiť o pomoc pri ceninác. Som začiatočník a neviem, do akých nákladov mám zaúčtovať kolky, keď to bolo na papiere a zmluvy pri zakladaní s.r.o. Moc ďakujem
Katarína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Podľa mňa, ak boli zakúpené v hotovosti tak 538/211, ale kedže boli použité pri zriaďovaní spoločnosti neskôr ich možno preučtovať spolu s ostatnými nákladmi na zriaďovanie spoločnosti cez O41/623 do DNM - 011/041.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    anabela43 Pozri príspevok
    Podľa mňa, ak boli zakúpené v hotovosti tak 538/211, ale kedže boli použité pri zriaďovaní spoločnosti neskôr ich možno preučtovať spolu s ostatnými nákladmi na zriaďovanie spoločnosti cez O41/623 do DNM - 011/041.
    Jedine v prípade, ak zriaďovacie náklady sú vyššie ako 50 tisíc. Založenie s.r.o. dnes stojí štandardne do 20 tisíc, a odpisovať túto sumu 5 rokov ako dlhodobý majetok?!?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Vargová Katarína Pozri príspevok
    Dakujem vsetkym za pomoc.Nakoniec som to dala na 365 a potom im to vypltim z pokladnice.
    Lenže tie kolky, ak boli použité na založenie s.r.o., tak ich treba v deň vzniku s.r.o. (t.j. v deň zápisu do Obch.registra) zaúčtovať do nákladov ako "zriaďovanie náklady".
    Ano, zriadovacie náklady, ale ak je to do 50 000, tak to netreba davat na zriadovacie naklady (podla Cenigovej), takze neviem. Vsetko, co som citala, tak mali aj takto ak tak ako pises. Tak som z toho hotova.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    No, podľa mňa to liba2 aj tak myslela. Zaúčtovať ako "zriaľovacie náklady" priamo na príslušné nákladové účty /ak ich celková hodnota nepresiahla 50 tis./. To čo napísala liba2 nie je v rozpore s Cenigovou

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Vargová Katarína Pozri príspevok
    Pozdravujem všetkých poraďákov, chcela by som poprosiť o pomoc pri ceninác. Som začiatočník a neviem, do akých nákladov mám zaúčtovať kolky, keď to bolo na papiere a zmluvy pri zakladaní s.r.o. Moc ďakujem
    Katarína
    Vargová Katarína Pozri príspevok
    Dakujem vsetkym za pomoc.Nakoniec som to dala na 365 a potom im to vypltim z pokladnice.
    liba2 Pozri príspevok
    Lenže tie kolky, ak boli použité na založenie s.r.o., tak ich treba v deň vzniku s.r.o. (t.j. v deň zápisu do Obch.registra) zaúčtovať do nákladov ako "zriaďovanie náklady".
    Katka, ja som reagovala na to účtovanie na 365 a následnú výplatu z pokladnice.
    Pred založením spoločnosti bol niekto určený ako "správca vkladu"; to je osoba, ktorá príjme od spoločníkov vklady a to buď v hotovosti alebo na tento účel založí účet v banke. Z týchto peňazí sa hradia všetky výdavky pred založením spoločnosti. Po zápise s.r.o. do Obch. registra správca vkladu odovzdá pokladníkovi zostávajúcu sumu, t.j. zníženú o výdavky, t.j aj o kolky o ktorých píšeš v zadaní. Takže nechápem čo si dala na 365 a prečo, a prečo myslíš že "to potom vyplatíš z pokladnice". Veď nejde o záväzok voči spoločníkom, ale ide o pohľadávku voči správcovi vkladu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.