Zavrieť

Porady

udaje o PC

vie niekdo prosim vas ako zistit komplet udaje o PC,aky mam procesor,pamet,graficka kolko ma MB atd.,chcem porovnat udaje s tymi co mi predlozil predavajuci pri kupe, a porovnat ci vsetky udaje sedia.diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    melondubnica Pozri príspevok
    vie niekdo prosim vas ako zistit komplet udaje o PC,aky mam procesor,pamet,graficka kolko ma MB atd.,chcem porovnat udaje s tymi co mi predlozil predavajuci pri kupe, a porovnat ci vsetky udaje sedia.diky.
    V každom PC by malo ísť - do príkazového riadku daj msinfo32 - zobrazí ti konfiguráciu.

    Alebo Start > Nastavení > Ovládací panely > Systém > záložka Obecné - tam máš info o procesore a pamätiach.

    Alebo ak máš AMD procesor, tak použi priložený malý program.

    Alebo si otvor skrinku a pozri čo v nej je. Všetko ostatné okrem procesora je vidno a na všetkom je napísaná značka a typ (ZD, pamäte, GK, zdroj, prídavné karty a pod.).

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Start > Nastavení > Ovládací panely > Systém > záložka Hardware-správca zariadení - je na nej všetok hardware v PC
    áno, dá sa to aj programami a postupmi tu uverejnenými, ale niekedy pomôže len otvorenie skrinky a kontrola jednotlivých komponentov. Niekedy napr. nie je možné zistiť skutočného výrobcu napr. RAM modulov (dokonca ani Everstom alebo pomocou CPU-Z), tiež môže byť (hlavne pri starších PC), problém identifikovať skutočného výrobcu MB a graf. karty. No a samozrejme, použitý zdroj sa dá zistiť tiež len vizuálne.

    BKJURAJ je offline (nepripojený) BKJURAJ

    BKJURAJ
    NAZDAR-----OTVOR TENTO POCITAC---KLIKNI NA ZOBRAZIT SYSTEMOVE INFORMACIE---A MAS TO TAM---OPERACNY SYSTEM,PROCESOR A JEHO RYCHLOST,RAM JEJ VELKOST..OK-----VELA ZDARU

    BKJURAJ je offline (nepripojený) BKJURAJ

    BKJURAJ
    START----NAPOVEDA A ODBORNA POMOC-----VYKON A UDRZBA-----UDRZBA POCITACA-----ZISKANIE INFORMACII O POCITACI, A MAS TO TAM POD ZELENYMI SIPKAMI SI VYBERIES CO POTREBUJES VEDIET O SVOJOM POCITACI. VIAC SA ANI NEDA ANI DOZVEDIET. VELA ZDARU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.