Zavrieť

Porady

logo

Ahojte, je by som sa chcela spýtať ohľadom loga na reklamných predmetoch

Naša firma sa stala výhradným dovozcom jedného energetického nápoja.
Na podporu predaja tohto nápoja kúpila tričká s názvom tohto nápoja. A ja teraz neviem či ich môžem zaradiť ako reklamné predmety na účet. 501. Ich hodnota je do 500 Skk a uplatniť si odpočet DPH.
Ide mi o to logo. Nie je tam uvedený nazov našej firmy ale názov toho nápoja.

Vopred veľmi pekne ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Od 1.1.2004 sú výdavky na reklamné predmety s obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa v hodnote neprevyšujúcej 500 Sk/ 1 ks uznaným daňovým výdavkom bez obmedzenia . Tu máš aj nárok na odpočítanie DPH .

    Ale, pokiaľ je to tričko s názvom nápoja , ktorý predávate , a na tričku nemáte ani svoje logo , tak podľa všetkého sa to nemôže dať do výdavkov a odpočtu DPH .

    Hoci keď uvažujem , tak by to bola dosť veľká blbosť neuplatniť to jednak do výdavkov resp.odpočtu DPH , nakoľko predaj uvedeného nápoja Vám ako firme zabezpečí príjem a štátu dane . Já by som to riskla a dala aj...aj ..

    jarra je offline (nepripojený) jarra

    snaživý začiatočník jarra
    Ďakujem pekne za radu, ja už som to hľadala všade možne ale všade sa hovorí len o logu - čiže o názve firmy a to ja na tom tričku nemám. Ale aj tak to asi risknem a dám to do tých nákladov. Alebo som ešte rozmyšlala, že by som si tie tričká mohla nahrať na sklad ako tovar a keď budem robiť faktúrku za nápoje a dáme im aj tieto tričká prípadne iné veci z názvom nápoja tak im ich nafaktúrujem za 1Skk alebo nejakú symbolickú sumu.
    Neviem, môžem to tak spraviť?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    jarra
    Ahojte, je by som sa chcela spýtať ohľadom loga na reklamných predmetoch

    Naša firma sa stala výhradným dovozcom jedného energetického nápoja.
    Na podporu predaja tohto nápoja kúpila tričká s názvom tohto nápoja. A ja teraz neviem či ich môžem zaradiť ako reklamné predmety na účet. 501. Ich hodnota je do 500 Skk a uplatniť si odpočet DPH.
    Ide mi o to logo. Nie je tam uvedený nazov našej firmy ale názov toho nápoja.

    Vopred veľmi pekne ďakujem za radu
    Na rukav tricka (hoci aj jedneho - ukazkoveho) si dajte svoje obchodne meno a je po probleme . Moze byt takmer neviditelne, ako to byva zmluvach, ked ma byt nieco pre druhu zmluvnu stranu nevyhodne. Drobne, pre starsich necitatelne. Mal to byt zart, ale mozno pouzitelny. .
    Naposledy upravil Evanka : 01.04.05 at 13:57

    jarra je offline (nepripojený) jarra

    snaživý začiatočník jarra
    Evanka, na tie reklamné predmety sa už nedá doplniť to naše logo / ani tie logá pre starších občanov haha/. Škoda že ma to nenapadlo skôr.
    Teraz to chcem urobiť tak, že tie tričká dám na sklad len ešte stále neviem či ich môžem predávať len za symbolickú sumu /za korunu / či by z toho nebol problém pri kontrole. Skúšala som nájsť podobný problém na porade ale márne. Tak mi prosíííííííííííím niekto poradte. Zatiaľ dík a pekný slnečný dník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.