Zavrieť

Porady

Vzorky alebo pokazený tovar na sklade

Ahojte Poraďáci!

Sme firma, ktorá ponúka mliečne výrobky na trhu. Máme sklad a niekedy sa nám stane, že niektoré výrobky sa nám pokazia.
Tiež niektoré výrobky ponúkame ako vzorky, čiže ich vydávame zo skladu bez nejakého účtovného dokladu.
Teraz nám o tieto množstvá sklad nesedí.
Chcem sa spýtať, či je potrebné z účtovného hľadiska ponúknuté vzorky zúčtovať a ak áno, tak ako. Za vzorky totiž nedostávame peniaze.
Ako zaúčtujem pokazené a vyhodené výrobky. Účtujeme v JÚ.

Veľmi pekne Vám ďakujem!!!!!!

Možno sa tu o tom aj písalo, ale nepodarilo sa mi nájsť nič podobné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    Pokazené a vyhodné výrobky sú podľa mňa škodou. A čo sa týka vzoriek, tiež by som to nedávala ako daňový náklad. A ak ste plátcami DPH, tiež by ste ich mali zdaniť.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Alena Šimová Pozri príspevok
    Pokazené a vyhodné výrobky sú podľa mňa škodou. A čo sa týka vzoriek, tiež by som to nedávala ako daňový náklad. A ak ste plátcami DPH, tiež by ste ich mali zdaniť.
    Ak ste platiteľmi dane, netreba zdaniť (§8 ods. 3):
    Bezodplatné dodanie tovaru na obchodné účely, ak jeho hodnota nepresiahne 500 Sk bez dane za jeden kus, a bezodplatné dodanie obchodných vzoriek sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu.

    PS: pri obchodných vzorkách nie je stanovená hranica hodnoty vzorky.
    Naposledy upravil Rozalka : 16.09.08 at 18:19 Dôvod: oprava gramatickej chyby
    Alena Šimová
    ide o to, čo sú vzorky. Zatiaľ sme mali informácie z DU, že vzorky sú vtedy, ak nemajú pre zákazníka nejakú hodnotu. Ide napr. o kúsok látky, dreva, vzorka obkladačky. Nemal by to byť celý výrobok.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja som sa zas na školení dozvedela, že vzorkou môže byť aj celé vrece cementu - a to už pre zákazníka hodnotu má. Ak má zistiť jeho kvalitu, nestačí jedna "keľňa" cementu.

    Vzorky alebo pokazený tovar na sklade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.