Zavrieť

Porady

prevadzka pre firmu z USA

Ahojte,

viete mi poradit cim by bolo dobre zaujat mensiu firmu z USA so zaujmavym tovarom, aby si zriadila prevadzku na Slovensku?

Moja idea bola technologiu doviest na Slovensko a cast produkcie vyrabat tu.

Zatial hlavny argument bol rychlejsi dovoz v ramci EU, blizsie k zakaznikom. Co dalsie by sa im dalo navrhnut? ... ide o tovar na ktory sa nevztahuje clo.


Dakujem,
mato
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Zaujat by si mohol asi len vysledkami uz existujuceho odbytu v EU, ktory by niekolko nasobne prevysoval odbyt spominanej firmy v US. Otherwise, po mensich skusenostiach s US citizenmi si neviem predstavit cim inym.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Skus im slubit, ze im tu dovolis postavit radar. Nizsia cena prace ich uz asi nepresvedci, pri sucasnom kurze USD je uz v USA pomaly nizsia ako u nas.

    matulo je offline (nepripojený) matulo

    matulo
    mna tiez velmi nic nenapada, ale napisem, pokial ich presvedcim, co bol ten hlavny tahak ... snad by som ich sem mohol nalakat a dobre ozrat

    mengel je offline (nepripojený) mengel

    mengel
    Podľa mňa je to otázka jedného mailu - na jeho základe dokážesš zistiť, či by vôbec mali záujem čítať a odpovedať na Tvoje maily, telefonáty. Moje skúsenosti s amíkmni sú nie prílš dobré. Ich trh je velikánsky a z Európy je väčšina z nich ochotná akceptovať tak DE, UK, prípadne severanov.
    Ale samozrejme nájsť pár dobrých partnerov sa dá všade, len sa netreba vzdať po prvom neúspechu. Malá rada - hlavne sa nepchať do r...i - dostávaš sa tak do nevýhody, ktorú partner určite zneužije.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    mengel Pozri príspevok
    Podľa mňa je to otázka jedného mailu - na jeho základe dokážesš zistiť, či by vôbec mali záujem čítať a odpovedať na Tvoje maily, telefonáty. Moje skúsenosti s amíkmni sú nie prílš dobré. Ich trh je velikánsky a z Európy je väčšina z nich ochotná akceptovať tak DE, UK, prípadne severanov.
    Ale samozrejme nájsť pár dobrých partnerov sa dá všade, len sa netreba vzdať po prvom neúspechu. Malá rada - hlavne sa nepchať do r...i - dostávaš sa tak do nevýhody, ktorú partner určite zneužije.
    Suhlasim. Reakcia na e-mail moze vyslat jasny signal, ci co a ako, ak vobec nejaka reakcia bude. Dnes su uz aj normalne maily povazovane za spam alebo scam. Niekedy mam pocit, ze ludom z toho uz preskakuje a uplne normalnu a regulernu postu si ani neprecitaju, pretoze skonci v kosi kvoli ich uzasnemu programu na triedenie posty. Niekedy mi je az luto, ze ludia neprikladaju urcitu vahu a serioznost aj e-mailovej komunikacii. A ak maju problem odlisit normalnu postu od spamov, tak je to ich problem - no v skutocnosti problem odosielajuceho.

    prevadzka pre firmu z USA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.