Zavrieť

Porady

preprava potravín

ahojte, viem ze to tak celkom nespada do tejto kategorie, inam som to zaradit nevedela. potrebujem pomoc. pisem bakalarsku pracu a potrebujem pomoct kde najdem nejake pokuty pri nedodrzani hygienickych podmienok dopravcom. alebo nejake technologie prepravy. v zakonoch nic nie je este aj potravinovy kodex na tom mieste zrusili a novy vynos prepravu neupravuje. prosim poradte cim skor. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    Zanebudka Pozri príspevok
    ahojte, viem ze to tak celkom nespada do tejto kategorie, inam som to zaradit nevedela. potrebujem pomoc. pisem bakalarsku pracu a potrebujem pomoct kde najdem nejake pokuty pri nedodrzani hygienickych podmienok dopravcom. alebo nejake technologie prepravy. v zakonoch nic nie je este aj potravinovy kodex na tom mieste zrusili a novy vynos prepravu neupravuje. prosim poradte cim skor. dakujem
    prepravu potravín rieši zákon o cestnej doprave, skús pozrieť
    č. 168/1996 Z. z. v znení
    zákona č. 386/1996 Z. z., zákona č. 58/1997 Z. z.,
    zákona č. 340/2000 Z. z., zákona č. 416/2001 Z. z.,
    zákona č. 506/2002 Z. z., zákona č. 534/2003 Z. z.
    a zákona č. 114/2004 Z. z.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.852/2004 a 853. Pozrela si zákon 152/1995 Z.z. a násl? Tam sa o preprave píše. Pokuty nebudú nikde zverejnené (myslím si) pozri na stránkach úradov Verejného zdravotníctva SR prípadne oslov regionolnu stanicu v mieste tvojho bydliska. Prehladám potravinový kodex.
    Naposledy upravil jojom : 19.04.08 at 18:53
    no ja som sa v tych zakonoch a nariadeni hrabala dost, nikde sa to nepise a ustanovenia potravinoveho kodexu nahradil vynos, ale ten neupravuje prepravu, iba vyrobu a manipulaciu pri vyrobe. presla som to cele aspon trikrat ak nie viac. verejne zdravotnictvo mi ani nenapadlo pozriet, kedze riesim prepravu.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    No práve som dokecal s úradov verejného zdravotníctva. Takže sankcie rieši zákon 152/1995, šiesta časť Pokuty § 28 . Riešenie sankcií je v kopetencii Veterinárnych správ. Výška pokuty sa odvíja od závažnosti priestupku či je to právnicá osoba alebo fyzická osoba. Výška sankcie nie je striktne určená je to na individuálnom posúdení. Je to aj v novom potravinovom kódexe ale ten ešte nemám a na nete nie je aktualizovaný. Škoda.
    Naposledy upravil jojom : 21.04.08 at 07:38

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.