Zavrieť

Porady

kúpa podniku -áno či nie?

Neviem si poradiť. Klient kúpil majetok - celý areál, ale len budovy a pozemky. Neprevzal zamestnancov, pohľadávky, záväzky. Nie je mi jasné, či môže ísť o kúpu časti podniku. Poradí mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Alena Šimová Pozri príspevok
    Neviem si poradiť. Klient kúpil majetok - celý areál, ale len budovy a pozemky. Neprevzal zamestnancov, pohľadávky, záväzky. Nie je mi jasné, či môže ísť o kúpu časti podniku. Poradí mi niekto?
    Podľa môjho názoru o predaj podniku ani časti sa nejedná. Časťou podniku sa rozumie organizačná zložka alebo iný celok. Charakteristika predaja podniku je riešená v § 476-488 Obch.Z. Predajom podniku sa rozumie predaj so všetkými vlastníckymi právami k veciam, iným právam a majetkovým hodnotám. (T. j. zamestnanci, pohľadávky a záväzky.... )
    Z toho mi vychádza, že vo vašom prípade ide o kúpu nehnuteľností.
    Alena Šimová
    Vďaka za odpoveď. Išlo mi o ocenenie majetku, keďže bola cena stanovená ako celok. Ak ide o kúpu nehnuteľností, stačí mi rozdeliť cenu na cenu pozemku a budovy? Nemusím sa riadiť podľa zostatkovej ceny predávajúceho ako je to pri kúpe podniku alebo jeho časti?

    kúpa podniku -áno či nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.