Zavrieť

Porady

Diety v zahranici, pobocka zamestnavatela

Dobry den,
pracujem v medzinarodnej firme, ktora ma pobocky po celej Europe. V pracovnej zmluve mam uvedene nasledovne:

3.1 Miestom výkonu práce je XY, najmä sídlo zamestnávatela, ako aj všetky
ostatné prevádzky zamestnávatela (miesta, na ktorých zamestnávatel vykonáva svoje aktivity), vrátane prechodných prevádzok
zamestnávatela.

Pokial budem vyslany do niektorej pobocky firmy napr. na 3 mesiace do Rakuska, mam narok na diety? nebude sa to povazovat za prevadzku zamestnavatela a diety nedostanem? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    aajka Pozri príspevok
    Dobry den,
    pracujem v medzinarodnej firme, ktora ma pobocky po celej Europe. V pracovnej zmluve mam uvedene nasledovne:

    3.1 Miestom výkonu práce je XY, najmä sídlo zamestnávatela, ako aj všetky
    ostatné prevádzky zamestnávatela (miesta, na ktorých zamestnávatel vykonáva svoje aktivity), vrátane prechodných prevádzok
    zamestnávatela.

    Pokial budem vyslany do niektorej pobocky firmy napr. na 3 mesiace do Rakuska, mam narok na diety? nebude sa to povazovat za prevadzku zamestnavatela a diety nedostanem? Dakujem
    Je to nesprávne zadefinované trvalé miesto výkonu práce. Nemôže si to zamestnávateľ tatko dávať, to je nezmysel. upozorni ho na to, že môžeš mať len jedno miesto (obec, mesto, adresu,..), nemôže dať takto.

    To keby dal miesto výkonu práce - Európa tak by nemusel dávať žiadne cestovné náhrady????

    AJ tu som o tom písal:

    http://www.porada.sk/t75220-miesto-vykonu-prace.html

    aajka je offline (nepripojený) aajka

    aajka
    XY som myslel urcene miesto - Bratislavu. Jedna sa mi ,,ostatne prevadzky,, a prechodne prevadzky,, Mam vtedy narok na cestovne nahrady? Dakujem

    Diety v zahranici, pobocka zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.