Zavrieť

Porady

Zateplenie

Ahojte, chcem sa opýtať aká hrúbka izolácie (PSE ) je najvhodnejšia ked mám 38 porotherm tehlu. Projekt uvažuje 5cm. ja chcem aspoň 10cm. Neviete niekdo poradiť?
Ď
Usporiadat
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

asi takto - 5 cm ani neuvazuj. Rozdiel ceny celej fasady ( aj s farbou ...) ked zmenis hrubku na 10 sa az tak nezmeni.
Ale tepelno izolacne vlastnosti velmi a navyse sa dostavas aj do rozumnejsej miery vzhladom na rosny bod ....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mozino mozino

mozino je offline (nepripojený) mozino

jojkoz Pozri príspevok
asi takto - 5 cm ani neuvazuj. Rozdiel ceny celej fasady ( aj s farbou ...) ked zmenis hrubku na 10 sa az tak nezmeni.
Ale tepelno izolacne vlastnosti velmi a navyse sa dostavas aj do rozumnejsej miery vzhladom na rosny bod ....
Áno ďakujem práve toto som chcel riešiť ,,rosný bod" .Tak 10cm bude asi ideálnejšie riešenie? Ď
0 0
mozino mozino

mozino je offline (nepripojený) mozino

A eštečo je vlastne rosny bod?
0 0
littleboy littleboy

littleboy je offline (nepripojený) littleboy

Zateplovat novy dom je KRAVINA 1.triedy a to sa nechcem vyjadrovat tak ako by si dana vec zasluzila ale som ochotny povedat to kazdemu do oci !!!
0 0
mozino mozino

mozino je offline (nepripojený) mozino

littleboy Pozri príspevok
Zateplovat novy dom je KRAVINA 1.triedy a to sa nechcem vyjadrovat tak ako by si dana vec zasluzila ale som ochotny povedat to kazdemu do oci !!!
Máš asi peniaze na kúúrenie? alebo si ladový medved?
0 0
littleboy littleboy

littleboy je offline (nepripojený) littleboy

Okrem keramickych tvaroviek 380 mm existuju aj 440 mm, dokonca Seta vyraba aj 500 mm, a obidve bezpecne splnaju limity tepelno-technickej normy.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Urcite 10-15cm.

littleboy: Daj nejake argumenty, nech to nevyzera ze len tak nieco vypustis a su to len domnienky.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

littleboy: Inak davat murivo 500mm je uplny non-sens, hlupejsie by uz bolo iba...vlastne ma ani nic hlupejsie na stavbe nenapada.
0 0
littleboy littleboy

littleboy je offline (nepripojený) littleboy

Tych 500mm bol iba extrem, ktory by ale v takych Tatrach ani extremom nebol. Neviem ci tepelnotechnicka norma a parametre udavane vyrobcom tvaroviek nie je dostatocny argument ale pre nazornost je to ako keby si si namiesto sice hrubsej ale paropriepustnej bundy obliekol sice tensiu a relativne teplejsiu ale paronepriepustnu bundu. Otazka je ako sa budes v obidvoch citit ked sa v nich spotis.
0 0
mozino mozino

mozino je offline (nepripojený) mozino

Ja osobne si myslím že na žitnom ostrove bude asi 38 tehla +10PSE stačiť a 500mm tehla! to je 1m z priestoru v ..........
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

littleboy Pozri príspevok
Tych 500mm bol iba extrem, ktory by ale v takych Tatrach ani extremom nebol. Neviem ci tepelnotechnicka norma a parametre udavane vyrobcom tvaroviek nie je dostatocny argument ale pre nazornost je to ako keby si si namiesto sice hrubsej ale paropriepustnej bundy obliekol sice tensiu a relativne teplejsiu ale paronepriepustnu bundu. Otazka je ako sa budes v obidvoch citit ked sa v nich spotis.
treba si obliect tensiu, teplejsiu ale paropriepustnu bundu, rovnako aj pri zateplovani, treba pouzit take materialy, aby dom mohol dychat
0 0
littleboy littleboy

littleboy je offline (nepripojený) littleboy

Tak taky material by som rad spoznal. Ak mas na mysli mineralnu vlnu tak si zisti ako rychlo straca tepelnoizolacne vlastnosti uz pri minimalnom zvacsani jej vlhkosti ...
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Hehe niekto si tu zapina hlavu do bundy a nemoze dychat

Inak to ze splnis normu neznamena ze nemozes mat za rozumny peniaz lepsie tepelne izolacne vlastnosti a tym aj ovela nizsie naklady.
Mne osobne je nejaka norma uplne u p.... - ja si viem vypocitat tepelnu stratu a aj to kolko potom vrazim do kurenia ....

Mam ale vyhodu v tom ze moje steny nemaju pluca (bohuzial nepouzivam 50 cm tehlu - tam by sa mozno zmestili ) - nepotrebuju dychat.
Jedine co potrebuju je aby neboli moc vlhke a studene - to jedine im v spolocnej kombinacii moze vadit.
Lenze vhodna hrubka izolacie a kvalitna vymena vzduchu v miestnostiach (kvoli nam ludom nie stenam ) my obidva tieto faktory drzia uuuplne v pohodicke.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

littleboy Pozri príspevok
ale pre nazornost je to ako keby si si namiesto sice hrubsej ale paropriepustnej bundy obliekol sice tensiu a relativne teplejsiu ale paronepriepustnu bundu. Otazka je ako sa budes v obidvoch citit ked sa v nich spotis.
Porovnavas ludsky organizmus s murivom? Vies o tom, ze 99% vlhkosti z domu ide von oknami? A iba 1% murivom?
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

littleboy Pozri príspevok
Tak taky material by som rad spoznal. Ak mas na mysli mineralnu vlnu tak si zisti ako rychlo straca tepelnoizolacne vlastnosti uz pri minimalnom zvacsani jej vlhkosti ...
jedna sa o perlit

nerobil by som zateplenie zalozene len cisto na polystyrene alebo pouzitim mineralnej vlny
0 0
littleboy littleboy

littleboy je offline (nepripojený) littleboy

Mas na mysli volny perlit primiesany do omietky alebo sa vyrabaju aj nejake hotove dosky. A mas k dispozicii aj nejake chatrakteristiky (tepelny a difuzny odpor) v porovnani s napr. s polystyrenom pri rovnakej hrubke?
0 0
mozino mozino

mozino je offline (nepripojený) mozino

A čo je to ten rosný bod prosím? je na to pravidlo?
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

littleboy Pozri príspevok
Mas na mysli volny perlit primiesany do omietky alebo sa vyrabaju aj nejake hotove dosky. A mas k dispozicii aj nejake chatrakteristiky (tepelny a difuzny odpor) v porovnani s napr. s polystyrenom pri rovnakej hrubke?
vyrabaju sa perlitove dosky
faktor difúzneho odporu µ=3,927
súčiniteľ difúzie vodnej pary d.10-9 = 0,0493s

pri hrubke dosky je tepelny odpor:
hrubka dosky tepelny odpor
6 cm 1,5 m2KW-1
5 cm 1,25 m2KW-1
4 cm 1,0 m2KW-1

zodpovedajuca hrubka muriva z plnych palenych tehal je nasledovna:
1,275 m pre 6 cm dosku
1,068 m pre 5 cm dosku
0,85 m pre 4 cm dosku

Myslim, ze tie hodnoty su viac nez dobre.

Pri zateplovani tymto sposobom je porovnavanie so samotnym polystyrenom bezpredmetne. Tu je to kvalitativne uplne o niecom inom.
Naposledy upravil robin78 : 21.04.08 at 14:33
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Nosné múry by mali niesť, resp. by mali byť viac nosné ako izolačné vlastnosti.
Izolácia je tu na izolovanie.
Lepšie vlastnosti sa dosiahnú múr+izolácia a hrúbka je menšia ako, keby to bol samotný múr.
Tu obrázok, ceny sú staré asi 3 roky:



Je jasne vidno, že hrúbka nieje všetko, aj cena a hrúbka môže byť nižšia a izolácia vyššia
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

littleboy Pozri príspevok
Zateplovat novy dom je KRAVINA 1.triedy
To je asi taka kravina, ako pozinkovat novu karoseriu vo vyrobe nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať