Zavrieť

Porady

učtovník

Hľadam účtovníčku PN, NR, HC
obchod-dodocomp@mail.t-com.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    trvalcová je offline (nepripojený) trvalcová

    trvalcová
    Bývam vo Vrbovom. Spracovávam všetky účtovníctva + mzdy.
    Dlhoročná prax. Živnosť.
    Ozvite sa. 0915 763 946

    ucto40 je offline (nepripojený) ucto40

    ucto40
    som uctovnik, naša kancelaria zabezpečuje rozne služby, kontakt 0908458980, pracujeme po celom slovensku, mame pravne služby, web je w.akuc.sk

    k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

    k-a-t-k-a
    Dobre ránko chcela by som sa opýtať ak má firma sídlo v Poprade a v Košiciach si zriadi prevádzku môže viesť zvlášť účtovníctvo na svojej prevádzke a zvlášť v sídle firmy?Týka sa to aj DPH

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    účtovníctvo pre PO je len jedno bez ohľadu na počet prevádzok. príslušnosť k DÚ podľa sídla firmy

    k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

    k-a-t-k-a
    čiže platí to aj pre fyzické osoby -podnikateľa.Ak si zriadi nový účet v banke zvlášť pre prevádzku v KE má povinnosť to oznámiť na DÚ.Môže potom z tohto účtu zvlášť uhrádzať došlé faktúry a prijímať platby od odberateľov?Ide mu totiž o to aby mal prehľad príjmov a výdavkov zvlásť na tú prevádzku.Ďakujem za odpoveď.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    k-a-t-k-a Pozri príspevok
    čiže platí to aj pre fyzické osoby -podnikateľa.Ak si zriadi nový účet v banke zvlášť pre prevádzku v KE má povinnosť to oznámiť na DÚ.Môže potom z tohto účtu zvlášť uhrádzať došlé faktúry a prijímať platby od odberateľov?Ide mu totiž o to aby mal prehľad príjmov a výdavkov zvlásť na tú prevádzku.Ďakujem za odpoveď.
    Účet nahlásiť na DÚ. A môže používať tak isto ako svoje ostatné účty v podnikaní.

    Ala08 je offline (nepripojený) Ala08

    Ala08
    Zakaždú prevádzku môže viesť zvlášť účtovníctvo ale daňové priznania (DPH, daň z príjmov) dáva len jedno za celú firmu. Ešte sa chcem spýtať Jozefa_E či hľadá účtovníčku na HPP, živnostníčku alebo na dohodu. Som z Nitry. Tel.: 0908740073

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ala08 Pozri príspevok
    Zakaždú prevádzku môže viesť zvlášť účtovníctvo ale daňové priznania (DPH, daň z príjmov) dáva len jedno za celú firmu. Ešte sa chcem spýtať Jozefa_E či hľadá účtovníčku na HPP, živnostníčku alebo na dohodu. Som z Nitry. Tel.: 0908740073
    Neviem si to inak predstaviť, jedine tak, že sa bude viesť strediskové účtovníctvo, ale stále to bude iba jedno účtovníctvo.

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    smith Pozri príspevok
    Neviem si to inak predstaviť, jedine tak, že sa bude viesť strediskové účtovníctvo, ale stále to bude iba jedno účtovníctvo.
    súhlasím, v takomto prípade viesť účtovníctvo strediskové (sleduješ náklady a výnosy v rámci jednotlivých prevádzok), ale rozhodne len jedno za celú firmu.

    R.evita je offline (nepripojený) R.evita

    bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac R.evita
    Chcem sa opýtať? PO - musí všeký novozaložené účty oznamovať na správcovi dane???
    A je na to nejaké tlačivo??? Aj keď má účet v cudzej mene? A do kolkých dní treba to nahlásiť???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    R.evita Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať? PO - musí všeký novozaložené účty oznamovať na správcovi dane???
    A je na to nejaké tlačivo??? Aj keď má účet v cudzej mene? A do kolkých dní treba to nahlásiť???
    Každý účet, ktorý sa používa na podnikateľské účely sa musí nahlásiť na DÚ do 15 dní. Stačí listom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.