Zavrieť

Porady

Zaplatené odvody z účtu priaťeľky nie majiteľa živnosti

Nikde som nenasla temu alebo nejake riesenie na moju otazku tak som skusila zalozit novu temu: Ako mam rieist to, ze odvody na zdravotne boli zaplatene z uctu niekoho uplne ineho ako zivnostnika? Da sa to dat nejak do nakladov? ako pri Danovom priznani? Uctuje v podvojnom uctovnictve.
Dakujem za radu a vsetkym prajem pekny slnecny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Prefotiť ten "cudzí" výpis z banky, odkiaľ boli platené odvody a priložiť k pokladničnému výdavkovému dokladu, ako podklad.

    Nie je to najlepšie riešenie, ale takto sa to dostane aj do účtovníctva, a je to aj obhajiteľné pri daňovej kontrole.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Prefotiť ten "cudzí" výpis z banky, odkiaľ boli platené odvody a priložiť k pokladničnému výdavkovému dokladu, ako podklad.
    z pohľadu ZP v poriadku - je jedno odkiaľ prišla platba

    z pohľadu DÚ - "cudzí " výpis nie je irelevantným dokladom na uplatnenie zníženia daňových výdavkov

    jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

    jopo.home
    problem je v tom, ze mi klamal on cez ucet priatelky viedol a vedie vsetky platby, kedze na jeho ucty su pozastavene koli nezaplatenej pozicke ci comu...a este k tomu neni platitel dph len sa xe registrovat a faktury vystavoval s DPH,vie mi niekdo poradit ako postupovat po takomto zisteni? Podla mna musi vsetkym poslat opravene faktury ako prve, ale co s tym uctom ked komplet vsetky platby vedie cez ten ucet

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jopo.home Pozri príspevok
    problem je v tom, ze mi klamal on cez ucet priatelky viedol a vedie vsetky platby, kedze na jeho ucty su pozastavene koli nezaplatenej pozicke ci comu...a este k tomu neni platitel dph len sa xe registrovat a faktury vystavoval s DPH,vie mi niekdo poradit ako postupovat po takomto zisteni? Podla mna musi vsetkym poslat opravene faktury ako prve, ale co s tym uctom ked komplet vsetky platby vedie cez ten ucet
    Ak ako neplatca DPH , vykazuje výšku DPH na FA , túto je povinný podľa §69 odst.5 Zákona o DPH odvieť do štátnej pokladne .
    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2008-a.html#69

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    A čo jeho priateľka ? Však ona dosahuje tzv. nelegálne príjmy .......zamysleli sa nad tým ?

    jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

    jopo.home
    A moze odviest tu dph a pisat ju na faktury ked nie je platitel dph?len sa chce registrovat.To potom treba tiez do 25teho nie?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jopo.home Pozri príspevok
    A moze odviest tu dph a pisat ju na faktury ked nie je platitel dph?len sa chce registrovat.To potom treba tiez do 25teho nie?
    Ak DPH vyfakturoval ako neplátca DPH , tak nie že môže , ale je povinný ju odviesť.

    Čo sa týka registrácie tak tu § 4
    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...-2008-a.html#4

    jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

    jopo.home
    A do 25.4.2008 a na tlacive ako registrovany platcovia dph? Teraz este nevim co s tymi platbami na nie jeho ucet,....Inak ta dph sa pocita ako pri registrovanych? na vstupe aj na vystupe?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jopo.home Pozri príspevok
    A do 25.4.2008 a na tlacive ako registrovany platcovia dph? Teraz este nevim co s tymi platbami na nie jeho ucet,....Inak ta dph sa pocita ako pri registrovanych? na vstupe aj na vystupe?
    DPH odvediete ako som už spomínala vyššie § 69 odst.5 a dopĺňam § 78 odst.3 .

    § 78
    Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti
    Na začiatok
    (3) Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4.



    A l e ako neplátca DPH neuplatňujete § 49 a § 51 .Čiže daň na výstupe neuplatňujete , len odvediete daň , ktorú ste si neprávom vyfakturovali .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jopo.home Pozri príspevok
    Alebo odvedie len tu dan co vypocital na vystavenych fakturach?
    Áno .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.