Zavrieť

Porady

Danovy bonus vratenie

zdravim
Chcem sa spytat ci sa da vyziadat od danoveho uradu danovy bonus vyplateny zamestnávatelom aj spatne za januar, februar. Alebo staci dat kvartalny prehlad o odvedenych preddavkoch a danovom bonuse? alebo to treba ziadat mesacne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    samanta296 Pozri príspevok
    zdravim
    Chcem sa spytat ci sa da vyziadat od danoveho uradu danovy bonus vyplateny zamestnávatelom aj spatne za januar, februar. Alebo staci dat kvartalny prehlad o odvedenych preddavkoch a danovom bonuse? alebo to treba ziadat mesacne?
    V rámci 1/4 ročného prehľadu to vyžiadaš od DÚ, ak výška vyplateného DB presahuje daňovú povinnosť u zamestnancov.

    Na str.2 dole je žiadosť, ktorú treba vyplniť.

    Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

    Beatrice
    ja by tom sa chcela spýtať, keď zamestnanec mal vyplatený daňový bonus za január a február, ktorý mu nechodil, a bonus bol vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa, v Q. prehľade, by som tento bonus mala vyžiadať od DÚ. Alebo ako to mám s ním zučtovať?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Beatrice Pozri príspevok
    ja by tom sa chcela spýtať, keď zamestnanec mal vyplatený daňový bonus za január a február, ktorý mu nechodil, a bonus bol vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa, v Q. prehľade, by som tento bonus mala vyžiadať od DÚ. Alebo ako to mám s ním zučtovať?
    Hrubo označené znamená čo?

    Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

    Beatrice
    podpísal vyhlásenie, a označil,že si chce uplatňovať...
    Koncom marca prišiel s tým, že jeho manželka si uplatňuje.
    Čiže, sme mu vlastne vyplatili bonus.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    bude to asi daňový bonus nesprávne vyplatený zamestnávateľom

    len neviem, prečo ho chce Beatrice žiadať od DÚ

    Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

    Beatrice
    chcela by som len vedieť, ako to mám zučtovať.
    Zrejme mu to strhneme pri ďalšej výplate.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Beatrice Pozri príspevok
    podpísal vyhlásenie, a označil,že si chce uplatňovať...
    Koncom marca prišiel s tým, že jeho manželka si uplatňuje.
    Čiže, sme mu vlastne vyplatili bonus.
    Počas roka s tým nič neurobíš. V rámci ročného zúčtovania dane mu to strhnete ako neprávom vyplatený daňový bonus.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Bonus žiadá zamestnávateľ od DÚ kvartálne nechápem ako mu nechodil - ved zamestnávateľ mu to dával k výplate a zamestnávateľ to žiadá naspäť na základe prehľadu kvartálne.Zúčtovať s ním musí to mať vo výplate za 1,2,3,/2008.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Prepáč medzitým ma vyhodilo čiže dala som oneskorenú odpoved ale súhlasím so smithom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.