Zavrieť

Porady

dvojité ceny od 1.6.2008 ?

Počul som, že pokiaľ nemá moja prevádzka viac ako 6 zamestnancov (obchod), nie som povinný od 1.6.2008 zverejňovať dvojité ceny na tovare. ako to teda je? poradí mi niekto, či je to už v platnosti alebo je to len kačica?vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Teda to by bola dobrá hlúposť, keby povinnosť duálneho zobrazovania cien závisela od počtu zamestnancov podnikateľa

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Aj mne prišlo hlúpe aby sa všetky stojany na čerpacích staniciach zmenili kvôli tomu že tam nie je možnosť zobrazovania duálnych cien tak to Ministerstvo hospodárstva vyriešilo "Vyhláškou MH o podrobnostiach duálneho zobrazovania pre oblasť ochrany spotrebitelov" a tam v §4 ods f sa im podarilo vsunúť- pri 5 a menej zamestnancov postačuje miesto duálneho zobrazenia na každom tovare ak sa dá jeden cenník na viditeľné a voľne prístupné miesto http://www.economy.gov.sk/index/go.php?id=3501

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Neviem prečo sa začínajú zákony a ich ustanovenia robiť na počet zamestnancov - to je pokuta zato, že niekto zamestnáva ľudí.
    Viď. nepodarený zástrčkový zákon, duálne zobrazovanie...

    Citát:
    "Najväčším bodom sporu vo vyhláške bola výnimka pre obchodníkov do päť zamestnancov. Podľa pôvodnej verzie im mal odpadnúť problém so zmenou nastavenia registračných pokladníc. Pokladničné bloky mali v malých predajniach byť len v jednej mene.
    No toto privilégium nakoniec rezort hospodárstva z vyhlášky vypustil. A tak aj malí obchodníci budú musieť mať cenu nákupu na pokladničných blokoch v oboch menách. Pre malé predajne s maximálne piatimi zamestnancami vyhláška stanovuje výnimku už len v duálnom zobrazovaní cien pri tovaroch a službách na pultoch. Stačí pokiaľ budú mať viditeľne vystavený len duálny cenník tovarov."

    No takéto letáky robiť každý deň, po každom prijatí nového tovaru, oblepovať s tým stenu predajne - to si môže predstaviť len úradník od zeleného alebo červeného stola. Osobne si myslím, že bude jednoduchšie a menej sa narobíte, ak pri oceňovaní tovaru a na etiketách si nastavíte obe ceny.
    Veď to doteraz robil každý len SKK, no teraz to bude robiť duálne.

    Inak sú už tu témy, ktoré rozoberajú zavedenie EURA:

    http://www.porada.sk/t70339-euro-zak...ke-pokyny.html
    http://www.porada.sk/t63579-euro-v-r-2008-a.html
    http://www.porada.sk/t68613-euro-pokladna.html

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Aspoň niečo, keď už novú ERP treba kupovať, tak aspoň netreba vyliepať pod každú žuvačku, dobošku, jogurt a pod. cenu za kus v sk, cenu za kg/l... v sk, cenu za kus v euro a jednotkovú cenu v euro nehovoriac o názve, gramáži ... a to je asi tak všetko, takže pri každej prkotine v regáli bude veľký plagát s informáciami, ktoré aj tak väčšina ľudí nečíta. A dokonca taxikári nemusia mať duálne taxametre a cenu v eurách budú zákazníkom prepočítavať a ukazovať na kalkulačke - jak na trhoch pred 20timi rokmi.

    Dagmar61 je offline (nepripojený) Dagmar61

    pracovitá! Dagmar61
    Prosím Vás,pri duálnom zobrazovaní cien u podnikateľa, ktorý zamestnáva 9 zamestnancov, 5 má na jednej prevádzke a 4 na inej prevádzke je tiež tá výnimka, že mu stačí umiestniť len cenník?
    Dnes tu so šéfom polemizujeme, ako to vlastne je? Lebo tých zamestnancov je u neho 9 a chodia často z jednej prevádzky na tú druhú. ďakujem, ak mi niekto odpovie.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak má firma viac ako 5 zamestnancov, nezáleží na tom, že nie sú na jednom mieste.
    Výnimka neplatí.
    Naposledy upravil Rozalka : 22.07.08 at 17:35 Dôvod: dopísala som druhú vetu

    dvojité ceny od 1.6.2008 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.