Zavrieť

Porady

Rodicovsky prispevok, zamestnanie a nastup na matersku

Dobry den,

chcela by som Vas poprosit.
Som este stale poberatelkou rodicovskeho prispevku (dieta nenavstevuje statne zariadenie) ale zaroven od 09/2006 aj pracujem ako zamestnanec. V juni 2008 prestanem poberat rodicovsky prispevok (3 roky dietata) ale zaroven v 07/2008 nastupujem na novu MD.
Z coho sa bude pocitat moja materska?
Ake povinnosti mam ja ako zamestnankyna pri nastupe na MD?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Materská sa bude rátať z VZ roku 2007.
    Ako zamestnanec pred nástupom na MD treba odovzdať v zamestnaní žiadosť o materské a po ukončení MD požiadať (nemusí byť písomne) zamestnávatela o čerpanie RD-ale to už ovládaš.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    adinka55 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som Vas poprosit.
    Som este stale poberatelkou rodicovskeho prispevku (dieta nenavstevuje statne zariadenie) ale zaroven od 09/2006 aj pracujem ako zamestnanec. V juni 2008 prestanem poberat rodicovsky prispevok (3 roky dietata) ale zaroven v 07/2008 nastupujem na novu MD.
    Z coho sa bude pocitat moja materska?
    Ake povinnosti mam ja ako zamestnankyna pri nastupe na MD?

    Dakujem.
    Pretože už pracuješ a si nemocensky poistená, tak materské sa ti bude počítať zo súčasného nemocenského poistenia. Keďže nastupuješ na MD v júli, tak tvoj vymeriavací základ bude minulý kalendárny rok (príjmy z I. - XII. 2007).

    Musíš priniesť od lekára potvrdenie (žiadosť o materské), kedy nastupuješ na materskú, to doručíš do SP. Zároveň to nahlásiť zamestnávateľovi, ktorý ťa odhlási z poistenia.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Chobot, podla mna, ak zamestnanie trvá, tak "zamestnávatel" doručuje žiadosť o materské do SP spolu s potvrdením zamestnávatela o zamestnancovi na účely uplatnenia nem.dávky. Tak ako žiadosť o ošetrovné alebo potvrdenie o dočasnej prac.neschopnosti (aj ked žiadosť o materské doplna len zamestnanec, zamestnávatel myslím nič), aby videl zamestnávatel doklad a presný dátum nástupu na MD.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    brčko Pozri príspevok
    Chobot, podla mna, ak zamestnanie trvá, tak "zamestnávatel" doručuje žiadosť o materské do SP spolu s potvrdením zamestnávatela o zamestnancovi na účely uplatnenia nem.dávky. Tak ako žiadosť o ošetrovné alebo potvrdenie o dočasnej prac.neschopnosti (aj ked žiadosť o materské doplna len zamestnanec, zamestnávatel myslím nič), aby videl zamestnávatel doklad a presný dátum nástupu na MD.
    ÁNo, mal by. Ale poznám prípad, kedy zamestnankyni vrátili späť žiadosť o materské, nech si to doručí do SP. V SP jej to prevzali bez problémov. Ale najlepšie je, keď to z-ľ pošle všetko v jednom.

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Do ZP netreba nahlasovat nic?
    Pamatam sa ze ked som isla v roku 2005 na MD tak som to musela ZP oznamit.

    Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adinka55 Pozri príspevok
    Do ZP netreba nahlasovat nic?
    Pamatam sa ze ked som isla v roku 2005 na MD tak som to musela ZP oznamit.

    Dakujem.
    Áno, nástup na MD oznámi zamestnáv. aj ZP, tak,ako každú zmenu.

    Rodicovsky prispevok, zamestnanie a nastup na matersku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.