Zavrieť

Porady

Faktura so zalohou

dobry den, chcela by som sa este opytat, ak je vystavena faktura v ktorej je zaevidovana aj zalohova platba /cize je faktura, ktoru vystavujem ponizena o zaplatenu zalohu/. Neberiem mi ju pri vypocte DPH do r. 03 dodanie tovaru a sluzby. Takuto faktura sa nerata do r.3 v danovom priznani Dani z pridanej hodnoty?
napr. fa vystavena na 50.000,-
zaloha /uhradena/ 30.000,-
zaklad 20.000,-
DPH 19% 3.800
Celkova faktura 23.800,-
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Doplnenie, ak nebola vystavena zalohova faktura, nemalo by sa to uctovat ako celkova suma faktury a zauctovat 20.000 len podla dokladu o uhrade, zaevidovat platbu?
    Dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ociviste Pozri príspevok
    dobry den, chcela by som sa este opytat, ak je vystavena faktura v ktorej je zaevidovana aj zalohova platba /cize je faktura, ktoru vystavujem ponizena o zaplatenu zalohu/. Neberiem mi ju pri vypocte DPH do r. 03 dodanie tovaru a sluzby. Takuto faktura sa nerata do r.3 v danovom priznani Dani z pridanej hodnoty?
    napr. fa vystavena na 50.000,-
    zaloha /uhradena/ 30.000,-
    zaklad 20.000,-
    DPH 19% 3.800
    Celkova faktura 23.800,-
    Dakujem
    Takto vystavená faktúra je nesprávna. Prečo?

    1. Pri prijatí zálohy vo výške 20.000,- bola povinnosť vyhotoviť doklad na účely DPH. A na základe tohoto dokladu aj odviesť DPH do štátneho rozpočtu. V tom prípade vyúčtovacia faktúra mala byť nasledovná:

    základ dane 50.000,-
    DPH19% 9.500,-
    Odpočet zálohy:
    základ dane -16.806,70
    DPH - 3.193,30

    K úhrade 30.000,- 39.500,-

    2. Ale ak od prijatia zálohy sa do 15 dni vyhotovila vyúčtovacia faktúra a je to v jednom zdaňovacom období potom vyúčtovacia faktúra môže byť nasledovná:

    základ dane 50.000,-
    DPH 19% 9.500,-

    Celkom 59.500,-

    odpočet zálohy:
    -20.000,-

    K úhrade 39.500,-
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 22.04.08 at 17:32 Dôvod: Upozornenie na chybu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuzana sustekova Pozri príspevok
    neviem to opraviť, ale v bode 1. je k úhrade 39.500,-Sk
    Ďakujem za upozornenie. Opravil som.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.